Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Montážní stojan

17. dubna 2009 v 15:46 | Lafi |  Kolo
Konkrétně se jedná o BOSS Planet BS-S1200 montážní samonosný stojan. Už jsem měl plné zuby různého opírání kol o zeď, nebo převracení na řidítka a sedlo, zvlášť když tam má člověk připevněné světlo, computer a jiné srandičky. I když si je sundá, tak dostávají zabrat objímky a úchyty. Pokud se chtě nechtě musím v klidu doma v garáži u sebemenší údržby kola takhle hrbit, s pocitem že mi může každou chvíli kolo spadnout, tak je něco špatně.

Nechtělo se mi do stojanu investovat víc než je nutné a bylo mi jasné, že nepotřebuji žádný skládací nesmysl, protože bude celou dobu v garáži a nebudu s ním nikam cestovat. Nakonec mi oči zůstaly na tomto výrobku. Zdál se mi dostatečně bytelný a stabilní. Především má čtyři nohy. Na jednom fóru si někdo stěžoval na jeden skládací model se dvouma nohama (chyběly mu ty krajní), že s upnutým kolem má snahu přepadávat. To jsem nechtěl riskovat, bylo pro mě důležitější mít pořádný stojan, ne nějakou nouzovku.
Nakonec jsem ho koupil tady Nebyl ani nejlevnějsí, ani nejdražší na internetu, ale měl jsem to při cestě z práce, takže odpadlo poštovné (kurýrné).

Vlastní montáž

První čeho jsem si všiml při vyzvednutí z obchodu byla příjemně těžká krabice. To už dávalo tušit, že to nebude úplný šmejd. Hned po příjezdu následovalo vybalení a kompletace. Nohy byly opravdu kovové, krajní jsou vlastně jedna trubka, prostrčená skrz základnu. Překvapilo mě místo, kde se sbíhají nohy stojanu, je vyrobené z jakési velmi lehké slitiny. To ve mě nevzbuzovalo moc důvěru. Ze stejného materiálu je vytvořený také kloub nahoře u ramene. Vnitřek všech kovových trubek, tj. noh a vlastního stojánku jsem pro jistotu vystříkal WD sprejem. Při montáži jsem nakonec aretační kolečko, které řídí výšku stojanu přidělal na druhou stranu než je v návodu, tak k němu mám lepší přístup. Zarazila mě ještě jedna věc: Svěrací čelisti jsou pro mě nepochopitelně z plastu s výstelkou z gumy. Ta má tendenci se shrnovat. Po upnutí kola se rádi protáčejí, než se vyrovná těžiště kola. Uvítal bych nějaké pořádné, kovové čelisti. Tento stojan není profesionální a cena tomu odpovídá. Dal jsem do stojanu na pár dní mojí meridu a se stojanem to ani nehnulo. Tak nakonec mé obavy z materiálu byly zbytečné. Uvidíme po letošní sezóně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Robert Robert | Web | 29. října 2014 v 14:32 | Reagovat

Zajímavé, tohle vidím poprvé a popravdě mě nikdy nenapadlo, že něco takového existuje. Stojany na kolo znám leda u obchodů, ale to je trochu z jiného soudku :) Dobrý tip, díky za něj.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama