Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Střídání stráží (2)

16. dubna 2009 v 10:26 | Lafi |  Jedničky a nuly
V prvním díle jsem popsal důvody, které mě vedly k pořízení nového PC, dnes bych rád napsal pár postřehů k vlastní montáži.

Jako první popíšu svůj názor na počítačovou skříň. Ještě připomenu, zě je to Cooler-master Elice 340 se skleněnou bočnicí. Ta prosklená(plexi) bočnice se mi jenom líbila, nic víc :) Po dlouhém vybírání jsem se rozhodl pro tenhle kousek a to z několika důvodů, které se ukázaly pravdivé. Skříň je formátu mATX, tudíž menší než co mám teď, ale měl jsem za to že bude ještě menší. To je tak, když je někdo líný si to ve skutečnosti proměřit :) Co se týká vzhledu, je opravdu o dost hezčí než Eurocase. To se týká také kvality zpracování a funkčnosti. Jedna z věcí, přoč se mi dostal do hledáčku právě tento kousek je, že má možnost připojit dvanácticentimetrové ventilátory a to jak vpředu, tak i vzadu. Má ale pár much, které se ale daly docela jednoduše odstranit.


První, čeho jsem si všiml, byla strašná perforace v mistech pro ventilátory. S tím bylo třeba něco udělat. Tak přišla na řadu přímočará pila, půjčená od kamaráda a šlo se na věc. Výsledek vidíte na fotkách. Není to sice úplně nejrovnější, ale účel to myslím splní dobře.Druhá věc, která se mi nelíbila a to klasické šrouby na zajištění bočnic. Byly nahrazeny REVOLTEC ThumbsSkrew, hliníkové šrouby s rýhovanou hlavou, balení po 4 kusech, stříbrné. Teď už při manipulaci s bočnicemi nepotřebuju šroubovák!

Do třetice, co mě trochu namíchlo, byl nedostatek distančních šroubků v balení, které bylo dodáno společně se skříní. Byl jsem proto nucený si zbývající šroubky zakoupit, což je zbytečný vopruz. Spolu s distancemi jsem pořídil taky izolující podložky, i když si nejsem jistý, jestli to už není přežitek. Přece jenom počítač neskládám každý den:)

Jedna z věcí, co se mi dostala do rukou, bylo odstranění koše na disky, který byl zacvaknutý a myslím i zašroubovaný pod mechanikama. Stačí mi jen jeden disk, a DVD mechanika, kterou bych tam nejraději ani nedával. Podle mě je to mrtvé médium, ale občas bohužel potřebné. O tomhle tématu se rozepíšu možná někdy jindy.
Takže koš šel pryč, čímž se v té malé skříňce vytvořilo znatelně víc prostoru a to je jedině dobře. Minimálně na proudění vzduchu. Disk jsem namontoval do pozice pro mechaniky pomocí plechové redukce za pár peněz.

A tady je rozebraná skříň.

Další díl bude o samotné montáži.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama