Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Střídání stráží (3)

16. dubna 2009 v 15:04 | Lafi |  Jedničky a nuly
Montáž
Samotná montáž proběhla celkem bez větších problémů. Protože jsem nesehnal ochrannou mřížku na 120mm ventilátor, tak je namontovaný bez ní. Použil jsem výfukový ventilátor Arctic Fan 12 PWM, podložil (trochu zbytečně) gumovým ráměčkem, protože už v sobě něco tišícího má zabudované a přišrouboval. Přimontování zdroje bylo taky vcelku pohodlné, mezi zdroj a skříň byl přidán REVOLTEC ATX Vibration Absorber, pro ATX zdroje, k tomu účelu koupený.


ventilato-zdroj
Před tím byl ze skříně vyndaný plech pod základní desku (je super že je vyndavací) a na něj se přišroubovala ona základní deska, zkrátka klasika. Potom následoval procesor a paměti. Nakonec jsem všechno dal do skříně. Zbýval ještě nasadit chladič procesoru, což byl Arctic-Cooling Freezer 64 Pro PWM. U něj jsem pro jistotu odstranil teplovodivou vrstvu, pořádně odmastil styčnou plochu procesoru a chladiče lihem, nanesl novou vrstvu teplovodivé pasty na chladič a smontoval. Příště bych asi nasadil nejdříve chladič a potom to všechno dal do skříně.
zakladni-deska
pc-komplet
Další úprava spočívala v odstranění ventilátoru z chladiče procesoru. Při této konfiguraci mi stačí výfukový ventilátor na skříni, který je hned za chladičem procesoru. Ten je zapojený čtyřpinem do PWM CPU na základní desce. Tím jsem docílil toho, že jediné pohyblivé části na PC jsou jeden 120mm ventilátor a ventilátor na zdroji, rovněž 120mm. To by mělo stačit poměrně slušnému proudění vzduchu ve skříni.
Díky tomuto návrhu je nejhlučnější částí našeho počítače pevný disk. Dokáže slušně rozvibrovat celou skříň a trochu i stůl. Už teď se poohlížím po nějakém ztišujícím boxu. Zaujal mě tenhle Je to sice kopie, ale za rozumnou cenu. Tak uvidíme :-)
Pro pevný disk, který mám jako zálohovací na stole, se mi líbí tohle udělátko.
Nakonec asi pořídím jěště tohle Je to taková blbůstka, ale líbí se mi. Mohlo by to bý praktické při servise nebo uklízení. A taky se mi nechce dělat nějaká dodatečná polička na počítač :-)

Tak to je vše, náš nový počítač šlape jako hodinky, snad mu to dlouho vydrží!

P.S.: Někdy příště se rozepíšu u uvažované grafice a nově nainstalovaných Widows 7
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama