Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Výlet na delší víkend den první

6. května 2009 v 12:12 | Lafi |  Ze života
Minulý delší víkend jsme si s Janou ještě prodloužili o čtvrtek a vydali se do podhůří jizerských hor. Původně bylo v plánu se ubytovat v jednom hotýlku na soutoku Jizery a Kamenice. Po drobných nesnázích to nevyšlo, nakonec jsme sehnali nocleh až ve čtvrtek dopoledne přes internet přímo na Malé Skále v Hostelu.

Cesta trvala zhruba hodinu. Po krátkém ubytování jsme se vypravili cestou po červené turistické značce na hrad Frýdštejn. Bylo to trochu do kopce, místy přes něco mezi schody a žebříky, ale dalo se to. V dálce začalo mírně hřmít. Hrad nás přivítal zavřenou bránou s cedulí, že otevírá od 1.5., což je zítra.

Udělalo se pár fotek a šlo se dál. Napadlo mě zkrátit si cestu údolím, podle mapy by tam měly být lesní cesty, i cestou se jakási cesta místy objevovala dole po pravé straně. Ještě jsem si matně vzpomněl, že s bratránkem a jsme tudy před několika lety jeli na kole, ale v protisměru. Nebyl to dobrý nápad. Začalo pršet, bouřka nás dostihla a samozřejmě jsme měli jedinou mikinu a pláštěnku. Naštěstí to byla jen přeprška. Horší to bylo s cestou. Ta se pořád větvila a bylo dost obtížné se orientovat. nakonec náš postup do údolí skončil spolu s kolejemi od traktoru u lesní školky. Chtě nechtě jsme vyfuněli zpátky na modrou a už se jí drželi. Ta nás dovedla k rozhledně Kopanina. Na rozhlednu nedošlo, zvítězila místní hospůdka. Před krčmou stál kuchař a hulil travku. Vevnitř téměř nikdo nebyl. Hospoda byla útulná a nebyl to žádný pajzl. Kručelo nám v břiše a při představě, že moje poslední jídlo byla drobná snídaně to nebylo lepší. Naštěstí bylo jídlo dobré, velká porce a normální cena. K tomu pivko ze Svijan a šlo se dál.

Po cestě kousek od restaurace se nám podařilo minout značku a nedobrovolně si udělali malé kolečko. Potom až do obce Bobov všechno probíhalo dobře. Dokonce vysvitlo sluníčko. Za zmíněnou obcí se nám opět ztratila zelená (turistická). Jako geodet jsem nelenil a po krátkém pohledu na mapu udal směr. Samozřejmě blbě. Má drahá polovička zavětřila (a to doslova) a během chvíle jí objevila. Byl jsem zahanben. Do konce cesty se už nic vyjímečného nestalo.

Na jednom plakátě se bylo možné dočíst o chystaných čarodějnicích. Zpráva zněla nějak takhle: Pálení čarodějnic, ve 20:00 lampionový průvod, sraz před sokolovnou. Občerstvení zajištěno. Pořádá OÚ Malá skála.
Šlo jen o to zjistit, kde je sokolovna. Krátce před osmou mě Jana vyboxovala z postele, kam jsem ulehl poté, co se šla osprchovat a šlo se na věc. Slídilo se po obci ve snaze najít zmíněnou sokolovnu. Nakonec nám pomohli děti s lampiony. Nenápadně se vyrazilo za průvodem. Místo pálení čarodějnic se stalo nepřehlédnutelným. Oheň totiž začal hořet a jeho mnohametrové plameny šly dost špatně přehlédnout. Vmísili jsme se do davu. Nakonec Jana prohlásila, že by nebylo vůbec naškodu si opéct nějaký buřtík, který jsmě samozřejmě neměli. Dala se protřele do řeči s obsluhou co rozdávala klobásy místním a po chvíli se vítězoslavně vrátila i s dvěma klobásama, včetně tácků s hořčice, kečupem a chlebíkem. Vystála se fronta na pivko a byla pohoda. Domů jsme se vrátili kolem desáté.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama