Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Výlet na delší víkend den třetí

6. května 2009 v 12:20 | Lafi |  Ze života
Ráno nás probudilo vtíravé sluníčko. Nohy a také zbytek těla nás trochu pobolívaly, přece jen nejsme vyklí na celodení tůry. Jana to okomentovala slovy, že má padoucnici. Dnes se vracíme domů, ale máme ještě celý den před sebou. V plánu byla návštěva Bozkovských jeskyní, jednoduše odpočinkový den. Po snídani a sbalení věcí jsme vyjeli směr obec Bozkov.


Ve vesnici nebyl problém najít parkoviště, bohužel se za něj vybíral poplatek. Do jeskyní se jde přes vesnici, zabloudit není kde, stačí se držet turistické značky, nebo samotných turistů. U pokladny nás skásly o další oběživo a za pár okamžiků jsme se vnořili do jeskyní. Z výkladu si toho moc nepamatuju, snad jen že jsou to nejdelší zpřístupněné jeskyně. Ještě nás zaujalo podzemní jezírko, mají ho opravdu skvěle nasvícelé. Po shlédnutí prohlídky mi pomalu docházely nápady, kam bychom se ještě mohli podívat v okolí. V úvahu připadala rozhledna přímo v obci Bozkov, ale to se mi nezdálo jako něco, co se nutně musí vidět.

Po krátém, ale usilovném přemýšlení vyhrál nápad se podívat na Kozákov. Je tam také rozhledna a měl by z ní být lepší výhled. Vzpoměl jsem si, že odtud startují i paraglidisti. Potom co mi nápad schválila Jana, vyjíždíme směrem na Kozákov přes Semily. Cesta byla kratší než jsem myslel. Na parkovišti nás opět zkasírovali. Po vyšplhání na rozhlednu bylo opravu vidět docela daleko. V Krkonoších, podle mého odhadu na Lysé hoře a nad Špinlerovým Mlýnem byl ještě polštář směhu. Dále jsme identifikovali na západě Ralsko a Bezděz a kousek pod námi Trosky. Po sestoupení z rozhledny byl nejvyšší čas zajít ke kiosku pro něco na zub. Odnesly to párečky a točená kofola. Jěště se nám nechtělo pryč, nejspíš se do nás zakousla lenora, ale nebránili jsme se jí :-) Po krátké procházce jsme se plácli na louku, kousek od rozhledny. Mám takové tušení, že nás na chvíli přemohl spánek. Po odpočinku se nám naskytlo malé představení. Na louce se chystal vzlétnout jeden chlapík s padákem. Dost dlouho se připravoval, pořád sledoval vítr a nakonec se rozhodl. Rozeběhnul se z kopce dolů, odrazil se a chvíli to vypadalo že vzlétne. Nevzlétnul. My jsme ale zamířili k autu. Bylo rozhodnuto. Příští zastávka jsou Trosky.

Cestou bylo potřeba se podívat do autoatlasu, nakonec se přece jen našlel správný směr. Cestou jsme potkávali mraky lidí, ať už na kole, pěšky, nebo na motorkách a v autech. To dávalo tušit slušný václavák. Na parkovišti byla trochu tlačenice. Po vystoupání k bráně nás Trosky uvítaly frontou u pokladny. Na hradě bylo strašně lidí. Co mě trochu překvapilo, bylo tam hodně poláků, němců bylo podstatně méně. Při takovém hemžení lidí se divím že hrad jěště stojí. Zvlášť výživné to bylo na úzkých točitých schodech, kdy jeden houf chtěl jít nahoru a druhý dolů. Po takto náročné prohlídce jsme si potřebovali odpočinout, nejlépe v nějaké hospůdce. Hned pod bránou je kiosek, ale neměli tam nic k jídlu. Nakonec jsme zariskovali a šli do resturace pod parkovištěm. Hospůdka nás příjemně překvapila. Sedli jsme si dovnitř, obsluha byla rychlá a příjemná. Ceny byly normální. Jídlo bylo dobré, byl jsem nucený si dát nealkoholické pivo ze svijan, které mě překvapilo dobrou chutí na nealko.

Cestou domů Jana navrhla, najít nějaké koupání s plážičkou na slunění. Měl jsem sluníčka za celý den plné zuby, ale představa koupele v chladné vodě mě zaujala. Nechtělo se mi vracet ke Kamenici nebo Jizeře. Nakonec se moje vzpomínky zatoulaly na loňský vandr, který se odehrával v Českém ráji. Tam jsme nocovali u jednoho rybníka. Myslím, že se jmenoval Nebák, nebo Věžák. Nevěděl jsem jak se k rybníku jede, pouze odhadoval směr. V autoatlase jsme rybníky nenašli. Nakonec naše úsilí skončilo ve slepé silnici někde v Sedmihorkách a to byl důvod k návradu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama