Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Ztišení hard disku

24. května 2009 v 18:51 | Lafi |  Jedničky a nuly
Chtěl bych se s vámi podělit o ztišení pevného disku v mém podání. Po pečlivém výběru komponent a vlastním sestavení nového počítače přišlo na řadu zhodnocení celé operace. V základě pc splnil očekávání, to znamená že je malý, výkonově někde jinde než původní počítač, ale s čím jsem nepočítal, byla hlučnost pevného disku a o řešení této věci dneska budu psát.

U starého počítače mi zvuk pevného disku nepřišel až tak silný, protože se v něm otáčelo několik ventilátorů. Jednak na procesoru, potom na grafice a ještě dva na skříni. Po namontování do nového PC se ale situace změnila. Disk byl v něm rázem nejhlučnějsí součástkou. Všiml jsem si že dokáže rozvibrovat celou skříň i se stolem, což také není moc příjemné. Jen podotýkám že disk je vzaný z původního PC. Jde o model Samsung s velikostí 320GB a už má něco najeto. Ale stále slouží, tak proč ho měnit. Chvíli mě lákalo pořídit nějaké SSD, ale pořád je to docela drahá a nevýhodná koupě a tak z toho sešlo.
Původně bylo mým záměrem pořídit nějaký ztišovací a chladící box do 5,25" pozice. Už jsem měl vybraný tento model a chystal se ho koupit. V poslední chvíli jsem si to rozmyslel, přece jenom vyhodit něco málo přes pět stovek se mi nechtělo, když nový disk stojí jen dvakrát tolik. Nakonec zvítězila tahle věcička. Původně to bylo myšlené pro externí disk, který máme na zálohu dat, ale napadlo mě že by nebylo od věci to vyzkoušet ve skříni (roznměj počítačové). Od nápadu k provedení není u mě nikdy daleko a tak se šlo na věc. Nejdřív byl nápad vyvrtat do spodu skříně několik děr a uchytit tak disk na elektrikářské pásky. Byl jsem ale líný oddělávak základní desku a tak disk položil pouze na dno skříně. Stejně s počítačem nikam necestuju a když už bych musel, stačí si dist vzít do batohu. Ale nejdůležitější je, že máme konečně TICHÝ počítač. Opravdu to funguje, od teď ani nevím jestli mám PC zapnuté. Takže jednoznačně doporučuji, za ty peníze je to výborné. Nevím jak je to zatím s teplotou disku, nemám čím bych to měřil, ale zatím funguje. A ještě připojuji obrázek.
hdd-ztiseni
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama