Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Zamyšlení

4. června 2009 v 13:38 | Lafi |  Ze života
Narazil jsem na zajímavý rozhovor prezidenta Václava Klause pro Mladou frontu na téma současná (nejen) ekonomická krize. Je to sice článek z minulého roku, ale myslím, že je stále aktuální. Můj názor na Klause je spíš negativní, především kvůli jeho podle mého názoru čím dál větší orientaci na východ k Rusku. Příkladem z dávnější minulosti mohou být také okolnosti kolem ropovodu Ingolstadt, nebo nově Lisabonské smlouvy a radaru v Brdech. Také jeho prezidentská volba se nejspíš neobešla bez podpory komunistů. Skoro to na mě dělá dojem, že mu za tu jeho agitku někdo platí. Také byl trapný jeho konec působení v čele ODS. Ale to je jiný příběh. Na druhou stranu jeho ekonomické názory podporují volný trh a svobodu člověka, čož je přímém rozporu.

Nicmíně vratím se k tomu o čem chci psát. Článek je trefným a srozumitelným popisem jak začátku, tak i průběhu současné krize (i když značně zjednodušeným) a hlavně jmenuje nebezpečí, která se mohou vyskytnout při pokusech rychle vyřešit situaci prostřednictvím vládních řešení.
Ať už si o našem prezidentovi myslím cokoli s jeho příspěvkem souhlasím. Není to sice, bůhvíjaký objevný text, beru to jako vyznání klasického liberála, což v dnešní době plné módních socialistických státních zásahů do života lidí například v podobě šrotovného, záchrany krachujících firem, různých regulací, nařízení, atd. působí jako nebojácný manifest.
Jako reakci na prezidentův článek, je na stránkách dfens-cz velice zajímavý komentář, který ve své podstatě jde do důsledků současné situace a nabízí možný výhled do budoucna. Také rozšiřuje původní téma článku a zabývá se možnými dopady na život běžných lidí. Je to na můj vkus napsáno téměř kontrovenzním, ale o to provokativnějním stylem. Co se týká obsahu, ve většině názorů mi nezbývá než souhlasit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama