Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Nový fotoaparát

23. července 2009 v 14:16 | Lafi |  Ze života
A je to tady, zadařilo se a objevil se u nás nový fotoaparát. Tedy ne až tak úplně nový co se týká stáří, ale mám z něj ohromnou radost. Nakonec to není zrcadlovka, ale i tak se mi líbí.

Začnu tedy od začátku. Už delší dobu se poohlížím po nějakém lepším foťáku. Zatím je u nás doma Benq DC P500. Je to malý kompakt, dělá v rámci možností hezké fotky, ale už mi nestačí. Vejde se s přehledem do kapsy, ale je to takové mačkátko. Disponuje sice manuálním režimem, ale je to jenom tak napůl, dá se při něm ovlivnit jen ISO a vyvážení bílé. Na druhou stranu má histogram.
Mé požadavky na nový stroj byly pokud možno co nejsvětelnější objektiv a především poloautomatické režimy focení, to znamená standardní P S A M. Taky by měl být na akumulátor, nabíječku na baterie doma nemáme a kupovat ji pouze pro foťák by byly vyhozené peníze. Přemýšlel jsem o zrcadlovce, ta je bohužel cenově mimo rozpočet. Vlastní tělo by bylo v pohodě, s objektivy by to bylo horší. Někdo může namítnout, že se dá pořídit se setovým objektivem a připlatit si pár korun (spíš dva až tři tisíce). Co však těmto objektivům chybí se světelnost! Objektiv CANON EF-S 18-55/3.5-5.6 IS, který se prodává společně se foťákem má světelnost 3,5-5,6 což degraduje zrcadlovku na téměř podprůměrný kompakt. Podle mých zjištění mají dobrou světelnost buď hodně drahé zoomy, nebo pevná skla. Obojí stojí pomalu tolik, nebo i výrazně více, než celá zrcadlovka. V této chvíli si nedokážu přesvědčivě odpovědět, jestli by se nám investice do zrcadlovky a dobrého objektivu vyplatila. Spíš jsem měl napsat, že si nejsem jistý plným využitím. Z těchto důvodů se mé hledání obrátilo jiným směrem.
Při šmejdění internetem jsem zabloudil na stránky fotoškoda a při pohledu na bazarové věci se mi rozšířily zorničky :-) Byl tam ke koupi PANASONIC DMC-FZ8, dva roky starý s příslušenstvím za 3500Kč. Po chvíli přemítání pro a proti byl zarezervovaný a také ten den koupený. Ještě jsme s Janou stihli malou večeři ve Václavce.
Co že mě na tom panasonicu tak uchvátilo? Je to přece už starší model a jen 7Mpx. To je sice všechno pravda, ale! Má výborný světelný objektiv Leica f=2.8-3.3, poloautomatické režimy a jako třešničku na dortu možnost ukládat snímky do formátu RAW! Podrobnosti tady.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama