Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Samsung b2100 zkušenosti

23. září 2009 v 9:13 | Lafi |  Jedničky a nuly
Dojmy a zkušenosti po několika měsících používání.
Telefon se mi ani za pomalu půl roku neokoukal. Má však několik nedostatků.
Především jsou to kurzorová tlačítka. Je to spíš takový úzký rámeček kolem potvrzovacího tlačítka. Opravdu se špatně mačká, obzvlášť horní. Je potřeba si dát pozor, dost často zmáčknu i potvrzovací tlačítko. Nejlepší metoda je použití nehtu.


Další nepříjemná věc je občasné bezdůvodné vypínání, někdy i během hovoru, což je hodně špatné. Někdy se i sám restartuje. Nevím jestli je to na reklamaci, pitomé je že se nedá odhadnout v jakých situacích se tohle děje. Poslední dobou je to hodně zřídka. Bohužel se v tomto ohledu nedá na telefon stoprocentně spolehnout, což bych u "odolného" telefonu předpokládal v první řadě.
Vibrace. To je kapitola sama o sobě. Díky velmi malé intenzitě vibrací si ani nevšimnete, že vám někdo volá. Je to nepříjemné především v práci, kdy v kanceláři dávám tichý profil, abych nerušil kolegy. Tím jsem zmeškal několik hovorů. Může to být způsobeno také vystouplým úchytem na šňůrku ze zadní stěny mobilu směrem dozadu. Díky tomu se telefon dotýká pouze tím okem a malou plochou zadní stěny v dolní části. To ale na věci nic nemění, vibrace jsou alespoň pro mě nepoužitelné.
Při psaní sms se mi nelíbí logika zadávání různých znaků, např. + : / - @ a pod. Dobré by bylo pro tyto znaky vyvolat tabulku, kde by si člověk mohl v klidu vybrat znak který hledá a nemusel stále klikat do jednoho tlačítka a doufat že ho tam objeví s nebezpečím, že se překlikne a bude muset začít od začátku. Objevil jsem jakousi funkci, při stisknutí a podržení "#" se objeví tabulka a v ní jsou namapované některé znaky na numerické klávesy. S tabulkou se dá pohybovat pomocí kurzorových kláves a tím se mapují na klávesy další znaky. Je to zajímavý nápad, snad lepší než stálé mačkání jedné klávesy.

Kvalita zpracování. Zatím vrže jen levá část červeného orámování ve spodní části. Něco se tam asi uvolnilo, ale není to nic mimořádného, vakl je minimální a jde hodně ztuha, takže žádná tragédie, jen bych to u "odolného" telefonu nečekal.
Nepodařilo se mi přijít na způsob, jak u psaní sms zmenšit nebo odstranit velký nápis s textem "SMS (1/12)". Při čtení zpráv v tom místě zase problikává odesilatel. Zabírá to zbytečně moc místa, který by byl užitečnější na vlastní text sms. Také informativní hodnota takového sdělení je malá na to, aby to trůnilo na displeji po celou dobu psaní zprávy a ještě ke všemu takovými velkými písmeny.

Když se chci dostat do doručených zpráv, musím mnohokrát zmáčknout klávesu. Př: potvrzovací tl.(menu)/potvrzovací tl.(zprávy)/2(Moje Zprávy)/1(Doručené)/kurzorová tlačítka/vlastní zprávy. To je hodně zdlouhavé. Vyřešil jsem to namapováním horní kurzorové klávesy na složku "Moje zprávy". Tím jsem přišel o rychlou klávesu k profilům, což mi tolik nevadí, když nevyužívám vibraci.
Rychlé vytáčení telefonního čísla na numerických klávesách bylo prolomeno! Je potřeba samozřejmě přiřadit jednotlivým kávesám (2-9) čísla telefonu. potom stačí zmáčknout dotyčnou klávesu a držet, než se začne vytáčet. To mi hodně vytrhlo trn z paty. :-) Jen mě mrzí, že na rychlé klávesy se dají připojit pouze kontakty a ne třeba zapínání/vypínání Bluetooth, záznamníku, nebo dalších aplikací.
Abych jenom nekritizoval, příjemně překvapila výdrž telefonu. Sice moc nevolám, ale i tak je to zlepšení proti Siemensu. Běžně vydrží kolem pěti dnů, když není v provozu moc často tak i celý týden.

Taky je dobře zvládnutý reproduktor. Dá se z něj poslouchat i hudba, i když by si audiofilové nejspíš trhali vlasy. Jsem líný si brát sluchátka a někdy, třeba v kuchyni to není ani možné, tak mi telefon poslouží jako přehrávač.
Když to shrnu, situace vypadá takhle:
+ výdrž na baterie
+ reproduktor
+ rychlé klávesy
+ diodová lampička
+ vzhled

- kurzorová tlačítka
- samovolné vypínání
- vibrace
- nutnost mít na vlastní sluchátka redukci
s_b2100_01
s_b2100_03
s_b2100_04
s_b2100_05
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama