Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Aukro story

22. října 2009 v 10:45 | Lafi |  Ze života
Občas obchoduju přes Aukro, většinou prodávám starší věci, které už nemají u nás využití a jsem rád, když je někdo ještě upotřebí. Pokud by někdo nevěděl o čem je řeč, tak ve zkratce je to internetová dražba, kdy někdo vystaví zboží a ti, kdo o něj mají zájem ho draží. Nemusím připomínat, že vyhrává nejvyšší nabídka. Jsou tam samozřejmě pravidla, podle kterých je dobré se řídit.


V posledních dvou aukcích ale ve mě sílí dojem, že lidé buď nemyslí, nebo zkouší habaďůry. U předposledního prodeje se mi stalo tohle: Ještě v průběhu aukce se mi ozval jeden zájemce že má problém, chtěl by počítač co jsem dražil, ale nevšiml si že mám uvedeno pouze osobní převzetí, jestli bych mu ho v případě jeho výhry nemohl poslat poštou. Tomu jsem se chtěl právě vyhnout, na poště s tím můžou různě házet a něco se počítači může stát, nehledě na to strašné balení. Tohle mi fakt rozum nebere. Měl jsem to uvedeno jak u způsobu dopravy, tak i v poznámce s vykřičníkem.
Aukce byla u konce a během ani ne hodiny se mi ozval e-mailem jeden zájemce který nevyhrál. Co bylo zvláštní, zprávu mi poslal z registrace jedné slečny (nebo paní) a byl to nějaký chlápek. Ve zprávě nebylo žádné oslovení, ani podpis, jen odkaz na jeho (samozřejmě jiný) e-mail s tím, že už nestačil přihodit a že nabízí o cca 500Kč vyšší cenu než za kterou bylo zboží vydražené. Přitom obchody mimo Aukro jsou proti podmínkám, především kvůli ochraně kupujících! Odepsal jsem tedy dotyčnému v tom smyslu, že by bylo pro příště rozhodně důvěryhodnější psát ze svého účtu a především se podepsat. V posledním slově byla ještě zmínka o podmínkách Aukra, na které jsem ho odkázal. Co myslíte, odpověděl? Nebudu vás napínat, neodpověděl.

Včera mi kvůli poslední aukci zase přišla zpráva od jiného uživatele, že by chtěl vystavené zboží, ale dost na něj pospíchá, jestli bych mu ho neprodal za tzv. cenu "kup teď". O co jde. Při zakládání aukce si můžede stanovit cenu, za kterou, když s ní zájemce souhlasí koupí zboží okamžitě a aukce končí. To u svých aukcí běžně nedávám a ani tahle nebyla vyjímkou. V už vystavené aukci se taková položka nedá editovat, musel bych zrušit aukci, což se mi zdálo nefér kvůji lidem co už přihodili. A zase je to dohoda mimo aukro. Asi jsem dnešní, ale když už jsou tady nějaká pravidla a souhlasili jsme s nimi, tak by se měla dodržovat a ne si hrát na takovéhle malé domu.

Co myslíte, zachoval jsem se správně?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šárka Šárka | 22. října 2009 v 19:10 | Reagovat

Myslim, že to bylo správné. Tohle zavání už nějakýma pechtle-mechtlama. Ovšem, kdybys měl jistotu, že zaplatí, a kdyby nabídl opravdu vysokou částku, možná by to za to stálo :-?

2 Lafi Lafi | Web | 22. října 2009 v 20:39 | Reagovat

Copak o to, peníze se vždycky hodí, já to spíš vnímám trochu jinak. Spíš jako takové pokušení, kdy za pár stříbrných je člověk ochotný zahodit dané slovo. Taky je třeba zajímavá otázka, kolik těch "stříbrných" by muselo být, aby pošlapal svůj slib a jestli to stojí za to, že se v zrcadle vidí už jinak. Někomu to ale žíly nerve.
Ále, zase jsem se moc zamyslel a z komára dělám veMblouda  8-O

3 Pierre Pierre | Web | 25. října 2009 v 20:37 | Reagovat

Lidé zkouší opravdu různé habaďůry a podfuky. Je nutné si na to dávat pozor, a když kupovat tak jedině od lidí s hodně kladnými hodnoceními. Není to sice záruka, ale aspoň něco.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama