Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Jak mě málem ulovil Trojský kůň

18. října 2009 v 16:03 | Lafi
Impuls k tomu mi dal náš nový notebook. Je to první přenosné počítadlo u nás a za tu krátkou dobu co ho máme se stal mým novým mazlem ;-) ale o tom někdy jindy. U té příležitosti bylo třeba se porozhlédnout po nových programech. Většinu softwaru už jsem měl vybranou, scházel jen souborový manažer. Moje představa byla nějakého malého a rychlého prográmku, pokud možno freeware. Po krátkém pídění na internetu se dostaly do finále Free Commander, Far Commander a Handy File Tool.V záloze byl osvědčený Total Commander. Stáhnul jsem instalační soubory do notebooku a začal je zkoušet. První na řadě byl Free Commander. Instalace proběhla v pořádku ale hned po ní mi antivirový program, používám nový antivir od Microsoftu Security Essentials, zahlásil přítomnost trojského koně. V první chvíli jsem myslel, že je to špatný vtip, ten souborový manažer doporučovali třeba na živě.cz. Takovou boudu jsem nečekal, ještě štěstí že jsem dostatečně paranoidní a intalace proběhla v bezpečném pískovišti, tzv. Sandboxu. Manažer byl stažený ze Slunečnice.

Z toho je vidět, že jeden nemá věřit všemu, co kde píšou i když se tváří sebevíc seriózně. Kdybych si chtěl rýpnout, vykřikl bych "Zlatý Linux" ;-)

P.S. Abyste viděli, že si nevymýšlím, přikládám sejmutou ( to slovo se mi líbí :-D ) obrazovku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama