Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Pak máme mít vyrovnaný rozpočet

6. října 2009 v 17:09 | Lafi |  Ze života
Už bych asi neměl číst nic o politice a místo toho pouštět k sobě jenom dobré zprávy. Tahle zpráva mě opět zvedla ze židle. Kdo by byl líný, nebo už dopředu znechucený číst odkaz, popíšu ve zkratce o co tam jde.

Jedna firma dlužila bance na úvěrech něco kolem 150 milionů. Postupně přestala splácet a nic se nedělo a to i přes to že vydělávala. Stát v roce 1994 odkoupil od banky kvůli jejímu prodeji nevýhodné půjčky. Stát nabídnul odprodej půjček ve výběrovém řízení. Vyhrála to ale "nesprávná" firma. Úředníci začali dělat obstrukce a smlouvu s vítěznou firmou odmítli uzavřít. Potom se zrodil plán na odkoupení dluhu zpět dlužníkem za necelých 40 milionů. To už skutečný dluh vzrostl na 220 milionů. Tomu vítězná firma zabránila. Jak to všechno skončí si budeme muset počkat, ale mám takové špatné tušení.

Druhý případ je o společnosti "Ostroj". Ta odkoupila svůj více jak půl miliardový dluh za cca. 140 milionů. Podrobnosti se dočtete v odkazu.

Co je ale na těchto případech zajímavé, všude narážíme na jméno tehdejšího prvního náměstka ministra financí, nyní dokonce ministra financí, nám dobře známého pana Janotu, který prosazuje rádoby úsporný rozpočet. Podle mého názoru takoví lidé nepatří do vlády, ale před soud.

P.S. Zaujalo mě také, že jsem článek na podobné téma našel jen na Novinkách. Buď neumím hledat, nebo někdo nechce, aby se o tom příliž mluvilo. O nezávislosti našich hlavních novin si nedělám iluze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama