Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Udírna

27. října 2009 v 16:31 | Lafi |  Ze života
Minulý týden v pátek byla srážka s klukama v hospůdce. Neviděli jsme se delší dobu, předstírajíc nedostatek času a jiné výmluvy. Jak už to tak bývá, u pivka se probralo všechno možné a padnul návrh na vyuzení ryb. Uskutečnění nebylo až tak těžké, kamarád se dopoledne stavil s "úlovkem" z nedalekých sádek, což obnášelo deset už vykuchaných pstruhů.

Horší to bylo s náma. Ten večer jsme se nějakým záhadným způsobem zapomněli v baru a dorazili různě k ránu ke svým domovům, většinou dost zmoženi alkoholem. Po probrání se z mrákot něco před druhou odpolední a důrazném vysvětlení od mé drahé polovičky jsem oblékl montérky a jel kamarádovi pomoct na stavbu. Až jsem se divil na na co všechno si ze včerejška vzpomínám.
Ryby už byly nasolené, bylo potřeba jen roztopit udírnu. Čím dál víc nám bylo jasné, že toho dneska moc neuděláme. Radši jsme šli připravit pstruhy na uzení. Překvapila mě jejich barva, na vrchní straně u hřbetní ploutve byly úplně maskované, vypadaly jako od vojáků :-) To nás neodradilo a za chvíli se už vyhřívaly v udírně. Postupně se potíraly směsí koření a oleje a jednou za čas se přiložilo.
Původně bylo v plánu je nechat udit trochu déle, ale kamarádova přítelkyně dorazila z práce celá hladová a tak bylo potřeba urychlit přípravu. Přiložili jsme trochu víc a tím se ryby nakonec spíš grilovaly, než vyudily. To ale chuti tak nevadilo.

P.S. Ty fotky jsou z mobilu, takže kvalita nic moc.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šárka Šárka | 27. října 2009 v 19:28 | Reagovat

Taky mě překvapilo, jak jsou barevné. Jakoby na sobě měly maskáče:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama