Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Byla vůbec nějaká revoluce?

17. listopadu 2009 v 15:26 | Lafi |  Ze života
Před pár dny mě dokázala zase nadzvednout jedna zpráva. Její nadpis zněl "Odhalení agenti rozvědky mají strach z odplaty teroristů" Napsaná byla příznačně na Novinkách, což je internetový deník (Rudého) Práva. Ve zkratce, o co se v ní píše. Ústav pro studium totalitních režimů si dovolil zveřejnit osobní údaje části agentů komunistické rozvědky, a těm se to nelíbí. Ve zprávě se také dočteme, že se jedná o osoby, které přešly po "revoluci" z komunistické rozvědky do současné tajné služby a teď se strachují o svou bezpečnost. V reakci se nechali slyšet z Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI).

O sametové revoluci jsem si nedělal přehnané iluze, ale tohle je pro mě hodně silná káva. Při představě našich tajných služeb prolezlých bývalými komunistiskými agenty se mi dělá zle. A teď si ještě hrají na ublížené. Revoluci si představuju, jako zásadní, rychlý, mnohdy násilný obrat v dějinách, ale tohle je Kocourkov na druhou. Pomalu, jako by se komunisti domluvili na zdánlivém předání moci do rukou několika neschopných šašků a nazvali to sametovou revolucí.

Je s podivem, jak naše společnost je tolerantní ohledně komunistů i po dvaceti letech od "převratu", což je už pomalu jedna generace. Na druhou stranu je tady hysterie proti takzvaným "náckům", neboli pravicovým extremistům a jiným rasistům, což v naší malé kotlince, kde se mísí různé vlivy od nepaměti je trochu mimo mísu. Nikdo mi ale není schopný dát inteligentní odpověď, kdo to je ten pravicový extremista a jak se pozná, hlavně že novináři toho mají plné noviny.

V mém vidění světa dávám na stejnou úroveň komunismus spolu s fašismem. Nevidím mezi nimi velký rozdíl. To co ale vidím kolem sebe je něco úplně jiného, jako by lidé u nás měli krátkou paměť, nebo si z mnoha důvodů nechtěli vzpomenout na dobu před dvaceti lety. Na jedné straně je tady hodně velký tlak na hon proti náckům, na druhé straně se nikdo nepozastaví, když nám komunisté mávají svými rudými vlajkami před nosem. Tím se nechci zastávat fašistů, jen si myslím, že by se mělo všem měřit stejným metrem. Proč se nikde nemluví o levicových extremistech?! Nějak si nedokážu představit policejní razii Urny v sídle KSČM. Vy ano?

V takovém světle vypadá rozhovor Michaela Kocába dost komicky.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Myslíte si, že komuinsmus je menší zlo než fašismus?

ano 14.3% (1)
ne 14.3% (1)
vyjde to na stejno 71.4% (5)

Komentáře

1 Kimberly Kimberly | E-mail | Web | 17. listopadu 2009 v 16:42 | Reagovat

Zajímavý a pravdivý článek. Nikdy mě nenapadlo se nad tím pozastavit...

2 Šárka Šárka | 17. listopadu 2009 v 21:37 | Reagovat

Myslím, že záleží na lidech. Když se k moci dostane někdo "nesprávný", tak je úplně jedno, o jaký režim se jedná. Docela hezky je to napsáno v knize Pán Much od Goldinga. Zezačátku byl pokus o demokracii, ale nahnáním strachu ostatním se jednomu klukovi podařilo dosáhnout moci. A nastala diktatura a hon na všechny, kdo s ním nesouhlasili. Jedná se sice o děti, ale stejné je to u dospělých. Drsná kniha. Jinak komunistů je ve vládě hodně a kolikrát ani nejsou pod KSČM. Hodně jich je i na policii. Slyšela jsem, jak se tam někteří vytahují, že za komunismu stříleli na hranicích po lidech...

3 Lafi Lafi | 19. listopadu 2009 v 9:42 | Reagovat

[2]: Dík za tip na četbu. Teď toho mám sice hodně k přečtení, ale když bude čas, rád se na to mrknu.
Je zajímavé, že hodně bývalých komunistů nalezlo do ODS.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama