Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Předsevzetí

10. listopadu 2009 v 11:46 | Lafi |  Ze života
Už toho mám plné zuby! Myslím tím vykrucování a vymlouvání se na nedostatek času, únavu, špatné počasí a nevím co ještě. Posledních tak půl roku jsem totiž strašně zpohodlněl, proč si to nepřiznat. Dělám sice stovky různých věcí, ale je to od ničeho k ničemu, spíš takové ty běžné věci, kdy se stále něco udržuje, zařizuje, shání nebo opravuje. Nemá to jasný cíl, nějakou vyšší metu, které je třeba dosáhnout a tak se utápím v tisíci maličkostech. Poslední dobou si připadám, jako když se plavím po moři šedivé průměrnosti. Život, jakoby ztrácel ostré hrany, barevnost, takovou tu vnitřní energii, vzrušení z neznáma. A jako z Čtvrtníčkovy reklamy, řekl jsem si dost! Dál se s vámi podělím o svá předsevzetí, tady jsou:

Za prvé: Začít se konečně pořádně, ale hlavně pravidelně učit angličtinu. Kdysi jsem se už snažil nějaké vědomosti o tomhle jazyku dostat do hlavy, ale má přirozená lenost spolu s antitalentem na jazyky udělaly své. Obdivuju lidi, co se podívají na jakýkoli text a za chvíli ho odříkají jako básničku. U mě to bez pochopení souvislostí, nebo principů nemá šanci se usídlit v hlavě. Čím dál, tím víc mě okolnosti utvrzují o potřebě tohle zvládnout alespoň na domluvení se a čtení.
Za druhé: Znovu začít pravidelně sportovat, buď v posilovně, nebo lépe jinde, třeba na kole, nebo v bazénu. Že bych opět začal lézt po stěně? :-D Toho věčného vysedávání u počítače mám tak akorát! Jako kdyby to nestačilo v práci. Teď o víkendu mě sice čeká LAN párty s kamarádama, ale když nebudu přes týden línej, zasloužím si to :-)
Za třetí: Něco, spíš co nejvíc se naučit z SQL. To budu potřebovat k práci. Sice ne primárně, ale hodí se to a potom budu moct machrovat :-D
Tím jsem vykřičel do světa svá rozhodnutí, už pro mě není cesty zpět. A co vy, dáváte si předsevzetí a když ano s jakými výsledky, nebo se necháváte volně unášet na vlnách osudu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pavlinka Pavlinka | Web | 10. listopadu 2009 v 17:11 | Reagovat

Držím palec, ja sama jsem po dlouhych odhodlavanich a trapenich se s gramatikou vyjela ven ... a hele, mluvim. Jenom to pamatovani si se nezlepsilo ani o kousek :(

2 leni leni | Web | 10. listopadu 2009 v 17:58 | Reagovat

Potřebovala jsem inspiraci a tady jsem ji našla. Taky si musím dát předsevzetí - cvičit, učit se, číst knížky, uklízet, pravidelně jíst atd... A hlavně abych to dodržovala.

3 Šárka Šárka | Web | 12. listopadu 2009 v 18:46 | Reagovat

Lafi, tak to moc držím palce a patří ti můj obdiv. Já bych tolik potřebovala si dát několik předsevzetí, ale předem to vzdávám. No hlavně bych potřebovala pravidelně jíst, úplně na jídlo zapomínám a pak jsem zbytečně nemocná. A taky cvičit, abych v létě mohla zdolávat hory :-) A vůbec bych si měla udělat pevný režim, abych v životě měla nějaký pořádek. Jenže na to nemám povahu,tak co teď? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama