Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Kolmo na Říp

3. prosince 2009 v 18:11 | Lafi |  Kolo
Minulou sobotu bylo nádherné počasí, zvlášť na konec listopadu a nebyla žádná síla, která by mě udržela v domě, mezi čtyřmi stěnami. Jednoznačně zvítězilo kolo, už delší dobu jsem ho zanedbával. Taky bylo třeba vyzkoušet neoprenové návleky na tretry. Ještě při navlékání cyklistického oblečení jsem nebyl rozhodnutý jestli s sebou vezmu foťák. Nakonec zvítězila fotografie, můžete posoudit do jaké míry to byl dobrý nápad.

nádherně viditelný cíl cesty

Poslední ohlédnutí

Při sjezdu z Vrázové vyhlídky mě praštila do očí v dálce krásně viditelná hora Říp a bylo o cílu dnešního výletu rozhodnuto. Sice to bude jen po silnici, ale nechtěl jsem domů přijet jako jediná koule bahna, tak mi to tolik nevadilo. Hned za městem vede silnice kolem pískovny Baraba a tak mě zlákala na projížďku a dokonce pořízení několika fotek.
Kdopak nám to tu otravuje vzduch?!

Relax na pískovně

Další cesta byla především o namáhavém šlapání po silnici stále do mírného kopce a za silného bočního větru. Když jsem zastavil abych udělal nějakou fotku, hned mi byla zima, při šlapání zase vedro. Říp se přibližoval jen pomalu. Přistihl jsem se, že postupem času víc a víc vyhledávám příležitosti na focení abych se odpočinul, prostě fyzička je v háji. Cesta na Říp od Mělníka nevede přímo, částečně horu objíždíte zprava. Cesta vede do čím dál většího kopce. Naštěstí kopec odstínil nepříjemný vítr. To už jsem projížděl Krábčicemi, vesnicí ležící na samém úpatí Řípu. Přímo k hoře vede alejová cesta, s nepříjemně se zvedajícím profilem. U rozcestníku jsem udělal rozhodnutí nevyjet až nahoru k rotundě, jednak na cestě byla spousta lidí, druhak mě čekala ještě zpáteční cesta a nechtěl jsem se "vyšťavit" už tady. Červená turistická zvítězila. Objíždí Říp a nabízí také pěkné výhledy. Když jsem dojel zpátky k rozcestníku, byl čas na návrat.

Tady je nádherně vidět totálně přepálená obloha, dávám to sem spíš jako odstrašující případ

Takové tam jsou stylové záchodky :-)

Zpátky se jelo o poznání lépe, s pár vyjímkami stále z mírného kopce a ani boční vítr, tentokrát z druhé strany se nezdál až tak nepříjemný. Nezastavoval jsem se už tolik kvůli focení, cítil jsem jak mi pomalu dochází síla. U pískovny už mi začínaly "tuhnout" nohy a to mě ještě čekal kopec na Vrázovu vyhlídku. Na něj jsem se vůbec netěšil ale nebylo jiné cesty.

Domů jsem přijel řádně unavený, ale s vyčištěnou hlavou a spokojený.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama