Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Činky

16. ledna 2010 v 14:41 | Lafi |  Ze života
Po nepříjemných zkušenostech s posolivnou v sokolovně, drahých a malých fitkách kolem a nedostatku času jsem se rozhodl pro cvičení doma. Bylo potřeba trochu zainvestovat do vybavení. V pokoji se sice válely činky, co jsme ještě s bratránkem nechali u strýce svařit z topenářských přírub, ale už jsem se s tím bál cvičit. Taky u nich nebylo možné měnit závaží. Z těchto důvodu pro začátek padlo rozhodnutí na pořízení nakládacích činek.

Takoví krasavci nám teď zdobí pokoj, základní 10kg

Na internetu jsem si našel výrobce a objednal jednoruční činky o váze 10kg. Pžadoval jsem jedině celokovové a ne plastové, jak je tomu u těch o něco levnějších. K tomu čtyři kotouče, taždý o 5kg. S tím budu schopen naložit na každou činku 20kg, což se mi zdá jako dobrý základ. V objednávce se také ocitly úchopy na kliky, to jsou jakási madla, aby se při provádění kliků nepřetěžovalo zápěstí. U nich bylo trochu zklamání, jsou vyrobeny z plastu, což mě mohlo trknout při pohledu na cenu, ale snad i tak vydrží.

Nasvícení obstarala jedna lampička, není nic moc

Zboží mi sice přišlo až za měsíc po objednání, ale přece. Jen mi nejde do hlavy zmatky v jejich internetovém obchodě. U samostatných kotoučů měli uveden termín dodání do pěti dnů. Na tom by nebylo nic divného, kdyby to tam neviselo skoro měsíc. U úchopů posunovali termín dodání a nakonec mi to z neznámých důvodů dodali až za další týden. Platil jsem předem a nějakou zprávu o došlé platbě bych čekal marně, ale konec dobrý, všechno dobré.

Zatím ultimátní váha, každá činka má 20kg

Teď pokukuju po šikmé lavičce, problém je v tom, že si nejsem schopný vybrat. Buď obchody nabízejí "rekreační" vybavení, s nosností kolem 100kg, což je sakra málo a to nejsem zádný golem, nebo si zákazník za kvalitu a mnohdy nesmyslné příslušenství dost připlatí. Na druhé straně se mi nechce oprašovat zlaté české ručičky, abych nějak blbě neušetřil a ve finále mě to nevyšlo dráž.

Ještě jeden pohled

A to už jsou úchopy na kliky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jeremy Jeremy | Web | 16. ledna 2010 v 15:09 | Reagovat

Pěkné kousky, taky jsem je doma měl. Jen si dej pozor na to, že ty šroubovací uzávěry mají tendenci časem při cvičení povolovat.

2 Lafi Lafi | 17. ledna 2010 v 10:07 | Reagovat

[1]: Snad to bude lepší než podomácku svařené příruby z topení. Na těch matkách je z vnitřní strany gumové těsnění a co jsem měl možnost zatím vyzkoušet tak funguje. Doufám že to vydrží.

3 Kovářka AKblogů Kittanya Kovářka AKblogů Kittanya | Web | 7. června 2010 v 22:14 | Reagovat

[1]: To je pravda! Běda jak už jsou natolik vylomcované, klidně ti nerušeně vypadnou při cviku. My s bráchou to máme hneď odzkoušené ;-)
PS: to gumové tesnění... Zálé ži na něm. Měla jsem tu čest s gumovým těsněním, které se tak trochu slúpalo.

4 Michna Michna | 11. ledna 2016 v 10:27 | Reagovat

Různé typy činek na posilování

http://www.suplementy.cz/cinky-na-posilovani/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama