Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Zákaz dělnické strany, co bude dál?

23. února 2010 v 13:44 | Lafi |  Ze života
Ještě se vrátím k dnes už zakázané Dělnické straně, dále jen DS. Na celém tom kolotoči okolo mě zaráží několik věcí. Předem píši, s DS nesympatizuji, nesdílím jejich názory a nechápu lidi co se k ní hlásí, ale není to pro mě důvod, proč bych měl schvalovat jejich zakazování.


Ve zprávách na kterékoli televizi i v tisku nejčtenějších novin je nám vtloukáno do hlavy, že DS je krajně pravicová, nebo dokonce ultra pravicová. To je v přímém rozporu s tím, k čemu se představitelé této strany hlásí. Jak může být někdo pravicový, dokonce ultra a zároveň prosazovat věci jako národní socialismus, nebo si dát do názvu strany slovo dělnická? Zkuste si přečíst byť jen část jejich programu, je to socialismus nejhrubšího zrna, jak bych tak řekl.

Mám neodbytný dojem, že některým mocným u nás se sakra nehodí nazývat tuto stranu pravým jménem, tudíž krajní, nebo chtete-li ultra levice. Že by to na komunisty a bývalé komunisty házelo špatné světlo netřeba dodávat.

Druhou věcí je, co bude následovat. Když už jsme dospěli do stavu, kdy soud na čísi objednávku zrušil DS, tak to samé se může stát s kteroukoli politickou stranou, nebo občanským sdružením co se znelíbí mocným v tomto státě. Stačí je obvinit z extremismu a spustit mediální masáž. Myslíte si, že je to tak správné? Jinými slovy nás nutí sklopit uši a pokud možno se do ničeho neplést. Myslel jsem, že tu dobu máme navždy za sebou, ale jak je vidět, hodně jsem se spletl.

Kdyby se u nás měřilo stejným metrem pro všechny když už si tady hrajeme na diktaturu, měla by se vzápětí zakázat především KSČM jako další krajně levicová strana. Není u nás dokonce zákon o protiprávnosti komunistického režimu a o odporu proti němu (zákon č. 198/1993 Sb.)?! Tak proč nás média denodeně přesvědčují že DS jsou špatní a KSČM jsou vlastně docela hodní?! Vždyť v počtu uvězněných, zavražděných nebo umučených lidí komunistický režim jasně vede před nacisty. Proč se strhne úplná histerie, když vpadne policejní komando do bytu nějakého rádoby nácka a zabaví tam cosi s hákovým křížem a naopak nikomu nevadí mávání komunistických rudých vlajek nám před nosem a jejich nenávistných proslovů. Proč je demonstrace několika příznivců DS rozehnaná policií a komunistické oslavy přenáší televize jako za nejhlubší totality s policií po boku chránící demonstrující bolševiky a jejich příznivce?!

Položme si otázku, kdo všechno by mohl mít zájem na očištění komunistů a bývalých komunistů. Když se podívám jaké ročníky jsou atkuálně v politice u moci, začíná být rázem všechno jasnější. Většinou jsou to politici narození mezi lety 1950-60, tudíž v době sametové rádoby revoluce jim bylo 30-40 let. Tak si představuji ideální věk pro aktivaci takzvaných kádrových rezerv, například z prognostických úřadů. Také neznám větší politickou stranu, do které by po roce 1989 nenalezli bývalí komunisté, příkladem budiž ODS.Mám dojem, že není zájem současných politiků aby se kdokoli příliž šťoural v minulosti, mohlo by se přijít na pro ně dost nemilé věci.

Co bude dál? Pokud nestáhne vedení DS ocas mezi nohy, mohlo by založit jinou stranu, jen s trochu jiným názvem a tak stále dokola. Už se nechali slyšet, může to být ještě komedie.

Dalším a myslím že nejdůležitějším výsledkem tohoto nešťastného soudního rozhodnutí je další potlačení už tak nicotné vlády práva a svobody v našem státě. Vítejme v novodobé totalitě. Ta dnešní se od té minulé liší mimo jiné tím, že nevíme, kdo dnes tahá za nitky.

Na závěr připojuji zajímavé odkazy na dané téma od D-FENS a Js.
Aktualizace: Přidávám ještě jeden odkaz z nekorektne.com
Aktualizace 2.3.2010: Našel jsem blog, který stojí za přečtení. A tam zamyšlení nad rozpuštěním DS. Autor si říká adam b.bartoš.

PS: Napadla mě jedna myšlenka. Pro mě by pravděpodobně byla volitelná taková politická strana, která by mimo jiné neměla své kandidáty starší než řekněme čtyřicet let a tím by byli ovlivněni komunismen maximálně nepřímo.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Libor Libor | Web | 24. února 2010 v 21:17 | Reagovat

To máš pravdu, DS je převážně levicová. Jediné pravicové body v jejím programu jsou ty, jež směřují ke tradicím, rodině, apod. Ale souhlasím, že z velké části se tu jedná o levicovou politiku, navíc v notně populistickém hávu. Já jejich zrušení kvituji s nadšením, byť samozřejmě vím, že by to mohl být nebezpečný precedens.

2 Lafi Lafi | 26. února 2010 v 7:59 | Reagovat

[1]: Vystihl jsi to dobře. Máme tady jasný signál, že soud z nějakých mlhavých pohnutek je schopen zrušit prakticky cokoli co se znelíbí "těm nahoře" a lidé jim za to ještě tleskají.
Nejde tu o DS ale o pohrdání základními svobodami lidí.

3 Šárka Šárka | Web | 26. února 2010 v 22:09 | Reagovat

Dělnická strana má název trochu podobný jako NSDAP - národně socialistická německá dělnická strana. Označení je krajně levicový a i v jejich volebním programu původně bylo dát všem lidem práci.Jenže jde o to, že se to úplně změnilo, šlo jen o populismus, získat od naivních lidí hlasy. Ty, kteří v této straně byli skutečně levicoví a kteří se snažili následovat svůj sociální cíl, nechal Hitler povraždit. A začali se podbízet bohatým, potřebovali peníze na zbrojení. Proto i když ten levicový název, tak šlo o krajní pravici. Myslím, že takhle to je stejný i s DS. Rádoby sociální název. A jsem ráda, že tu stranu zrušili. I když jde o nebezpečný precedens. Ale myslím, že by se lidé k takovým stranám neměli hlásit veřejně. (ani soukromě, ale do toho už mluvit nemůžu). Je to odporný. Proto by se měla podle mě zrušit i komunistická strana,nechápu, proč si ten název nechali, když stejně tvrdí, že se jejich postoje změnili. A hlavně když většina přešla jinam.

4 Lafi Lafi | 26. února 2010 v 22:49 | Reagovat

[3]: Mám na to jiný názor. Pokud se bude násilím lidem něco zakazovat, většinou se dosáhne pravého opaku, jen to nebude na první pohled tolik vidět. Nebylo by lepší takové lidi ignorovat a nedávat jim zbytečně důvod se zviditelňovat? A nejlépe vyjádřit svůj názor ve svobodných volbách. Pokud se takové strany nedostanou do parlamentu, jejich vliv by měl být nicotný.
Já osobně a neznám ani nikoho jiného kdo by mohl s klidným svědomím takovým způsobem rozhodovat o druhých lidech, byť by s nimi bytostně nesouhlasil. Nemá snad platit úsloví "svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého"?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama