Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Mazlíci přicházejí

7. března 2010 v 18:36 | Lafi |  Fotografování
Dnes bude článek na veselejší téma. Řeknu to hned na začátku, máme doma dva nové mazlíky! Jeden hezčí než druhý. Ale měl bych psát jak se všechno seběhlo hezky od začátku.


Začalo to touhou pořídit pro náš starší Panasonic FZ8 polarizační filtr. Po pročtení několika katalogů se mi oči zastavily na několika modelech. Nechtěl jsem kupovat ten nejlevnější, ani zbytečně utrácet. Volba vyšla na jeden filtřík, byl skvělý, to se ale nedalo říct o ceně. Ta se pohybovala kolem třinácti stovek. To by nebylo až tak hrozné, nebýt toho že jsme za komplet foťák i s brašnou dali necelé čtyři tisíce.

Cena sklíčka před objektivem se mi zdála moc velká, vzhledem k ceně celého foťáku i s příslušenstvím. Proto jsem to nechal plavat. Červík ale zahlodal a "nezávazně" jsem občas mrknul na fotoobchody a bazary. Občas si přečetl něco málo o fototechnice.

Po pár týdnech jsem na Paladixu v bazaru zahlédl několik inzerátů na prodej Canunu EOS 40D za rozumné ceny. Udělal si takový filtr ve snaze odhalit v zárodku možné podvodníky a nakonec mi z toho vyšel jeden jediný inzerát. Měl vše co jsem potřeboval, tudíž vlastní tělo plus setový objetkiv, bohužel vše po záruce. Toho jsem se trochu bál. Pár dnů jsem to nechal plavat a dal si čas na rozmyšlenou. Tušíte správně, nedalo mi to a ozval jsem se majiteli. Zanedlouho byla domluvena schůzka, ale odpoledne mi chlapík psal že jede někam pryč a že bude mít čas až příští týden.

Mezitím se v nabídce u FotoŠkoda vyskytl inzerát na Canon EOS 450D i se setovým objektivem za 11.5 tisíce. Nastala chvíle intenzivního přemýšlení "nechtějte vidět jak jsem se u toho asi tvářil" a jal se to rezervovat s tím že uvidím co vyjde. Za dva dny byl už u mě v batohu. Taky se tamtéž ocitla pevná canoňácká padesátka F1.8, UV filtr, balonek a nějaký blivajs ve spreji na čistení.

Co ale čert nechtěl, snad ani ne hodinu po koupi mi psal chlapík s inzerátem, že se situace změnila a že se můžeme sejít. Jen potřebuje ten setový objektiv a pochopitelně mi dá slevu, tudíž tělo 40D plus náhradní baterie za 13tisíc. Potřeboval jsem čas na rozmyšlenou a ozval se mu až druhý den s tím, že se na foťák nezávazně podívám. A co se nestalo, 40D vypadal opravdu dobře, hned jak se mi dostal do spárů jsem věděl že ho chci :-D Z toho co bylo možné vyzkoušet fungoval bez chyby, k foťáku byl i doklad o čistění vnitřku z konce loňského roku, a nebyl téměř ohmataný.

Ano, tušíte správně, doma se mi sešly dva foťáky, jeden větší krasavec než druhý. Teď jen co s nimi? Nechce se mi zbavovat ani jednoho, ale nedá se nic dělat 450D půjde z domu. Snad se ve FotoŠkoda domluvím na vrácení. Prodavač mluvi cosi o desetidenní lhůtě, tak snad se to vztahuje nejen na vady ale i na vyzkoušení. Uvidíme.

Pokud všechno vyjde podle plánu, budu mít volné nějaké penízky ze zpětného prodeje 450D. To mě strašně svádí si pořídit ještě jeden kvalitní objektiv. Pokukuju po Tamronu se základním zoomem. Celé označení je TAMRON 17-50/2,8 AF Di II. Cena se pohybuje v krutých výšinách kolem 10tisíc, ale hodně lidí na něj pěje chválu. Vyrábí se i ve stabilizované verzi, ale je také patřičně dražší. A to nemluvím o externím blesku a dalším vybavení třeba i o tom prokletém polarizačním filtru. Uvidím co mi doma projde :-/ Pořád se uklidňuju, že na špičkovém vybavení až tak nesejde, ale ten mazel je strašně nakažlivej. Přidávám pár fotek z výstavky :-)

Tak to jsou oni! Jeden hezčí než druhý :-)

Aby to starému foťáku nebylo líto, vzal jsem ho taky do party. Je to focený z mobilu tak mě nekamenujte.

PS: Tady je vidět jak to dopadá, když potřebuju jen nějaké sklíčko před objektiv.
PPS: Původně jsem měl v plánu napsat taky několik řádek o focení s novým mazlem, ale zase jsem se nechal unést a vypadá to na samostatný článek. Tak někdy příště
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 JiHei in Natura - Fotografie JiHei in Natura - Fotografie | Web | 8. září 2010 v 12:32 | Reagovat

Krasavci..:) To se člověk lehce zamiluje... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama