Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Namyšlená mBank?

27. března 2010 v 16:30 | Lafi |  Ze života
Chce mBank opravdu odradit klienty se spořícími účty, nebo je to od ní geniální strategie, kterou nikdo nechápe?


Poslední zprávy z mBanky mě přinutily k radikálním krokům. Úplně to na mě dělá dojem, že se chce mernomocí zbavit klientů. Minimálně těch, kteří využívají jejích spořících účtů. A není to záležitostmi poslední doby, takové chování jsem nejen já zaznamenal už minulý rok. Nejdříve to byla téměř likvidace eMaxu jeho minimálním úročením a vytvořením o něco výhodnějšího eMax plus na který jsem byl nucen přejít. Následně šly i na tomto účtě úroky stále níže. A před nedávnou dobou mi přišlo oznámení o dalším, tentokrát pořádně drastickém snížení úroků na v mém případě hodnotu pouhého jednoho procenta.

Nemám na spořícím účtě bůhví jaké peníze, ale takový přístup mBank se mi nelíbí. Nejdříve namlsá lidi na bezplatné účty se slušným úrokem, aby za dobu něco málo přes rok začala dělat takové vylomeniny. Nevím jestli počítá s leností lidí a jejich neochotou si změnit bankovní dům, nebo už má jak se říká vyděláno. Pravdou je že dnes konkurence nabízí lepší služby.

Před chvíli jsem si zažádal o vytvoření spořících účtů jednak u AXA bank kde je úrok 2,5% plus půl procenta za věrnost, pokud u nich člověk vydrží. Další "spořák" je u ING s úrokovou sazbou 2,25%. Těď asi kroutíte hlavou proč dva účty? Jde mi především o podmínky u jednotlivých účtů. U AXA je to především spořící účet, kde je omezen počet bezplatných transakcí za měsíc na dvě. U ING je toto neomezeno, nebo jsem tuto informaci nenašel. To je pro mě důležité, vzhledem k tomu že na běžném účtu mám většinou peníze na zaplacení stálých plateb plus něco na běžnou spotřebu. Když je ale potřeba zaplatit větší částku, musím do spořícího účtu. Někdy se to sejde tak nešikovně, že potřebuji platit ze spořícího účtu několikrát do měsíce a s tím by byl problém. Nehodlám za tyho neplánované příhody platit bance poplatky hodně převyšující sto korun.

Běžný účet u mBank si zatím ponechám, zatím mi vyhovuje a přiznám se, nechce se mi měnit všechny platby které jsou namapovány na tento účet. Ale mé těžce uškudlené korunky budou v jiných bankách. Bude to mít svá pro i proti. Pro bude rozložení rizika, kdyby to některá z bank zabalila. Sice jsou vklady ze zákona pojištěné, dokonce na sto procent hodnoty, ale je ve hvězdách, kdy by se s nimi člověk setkal. Proti bude prodleva při posílání peněz ze spořícího účtu na běžný do jiné banky, což obnáší cca dva dny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 SporiciUcet.eu SporiciUcet.eu | Web | 11. prosince 2011 v 13:35 | Reagovat

Mbanka už není co bývala, alespoň s úročením vkladů. Dneska jsou super úročení na spořicím účtu Air bank,ING Konto, atd. Exkluzivní přehled spořicích účtů je na www.SporiciUcet.eu

2 Spořící účty - srovnání Spořící účty - srovnání | Web | 13. května 2012 v 11:19 | Reagovat

Mně mBank zůstala jako běžný účet, spoření ovšem přesouvám podle [url=http://www.prague-tourism.eu/info/sporici-ucty.htm]srovnání spořících účtů[/url] na ty nejvýhodnější, momentálně Air Bank - viz http://www.prague-tourism.eu/info/sporici-ucty.htm (družstevním záložnám se zatím vyhýbám, ale možná to jsou jen předsudky)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama