Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Pozor, jde exekutor!

6. března 2010 v 11:52 | Lafi |  Ze života
Na Novinkách píší o současných praktikách exekutorů. Při čtení se ve mě začínala pěnit krev. Co mě na tom nejvíc rozčilovalo?


Představte si, že vám exekutor neoprávněně zabaví majetek. Může si třeba jen splést patro, nebo si dlužník "půjčí" váš občanský průkaz a udělá na něj levárnu. Můžete sice požádat o vyjmutí vašeho majetku z exekuce, ale exekutor vám nemusí vyhovět. Je pouze na něm, jak se rozhodne. Potom nezbývá nic jiného, než se soudit a je na vás abyste dokazovali, že je majetek váš a ne někoho jiného. Platí zde totiž presumpce viny. S ohledem na tragické fungování našich soudů, se můžete s mejetkem pomalu rozloučit, tím méně s eventuální náhradou škody, která by vám se zadržením vznikla. Je to stejné, jako by vám zloděj vykradl byt a potom jste vy sami museli dokazovat že ukradený majetek je skutečně váš.

Zaráží mě totální neúcta k soukromému vlastnictví. Pomalu kdokoli může sáhnout na váš majetek a na vás je prostřednictvím téměř nefunkčních soudů dostat své věci zpět. Už i v nejčtenějších denících se můžeme dočít o exekučních mafiích napojených na naše "nezávislé" soudy. Pokud se obyčejný člověk dostane mezi takovouto kombinaci bezpráví, nemá téměř žádnou šanci se zákonnými prostředky bránit.

Hodně podnětný článek na toto téma je na dfens a stejný článek vyšel i na méně kontroverzním webu Finmag. Nebudu se pouštět do zjednodušování, stojí to za přečtení celé. Upozorňuji, je to pro silné povahy, ale osobně nemám důvod tomu nevěřit, obzvlášť když to není ojedinělý případ.

O dalším nesmyslném případu staršího data je článek na ihned. Ve zkratce, o co šlo: Klient dlužil Komerční bance 35haléřů a byla na něj nařízena exekuce o které nevěděl na veškerý majetek v hodnotě 40 miliónů. Myslíte si, že je to správné?

Na blogu Rosse Hedvicka je popsán z mého pohledu dost zmatený příběh o činech jednoho zoufalého člověka. Osobně nevím určitě co si mám o tom myslet.

Nechci se zastávat lidí, kteří mají skutečné dluhy a nesnaží se je splatit, ale nemohu se smířit s doslova mafiánskými praktikami exekutorů a různých pijavic, napojených na takový systém při kterém jsou doslova pošlapána základní lidská práva.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šárka Šárka | Web | 6. března 2010 v 17:03 | Reagovat

Taky tohle sleduju a je mi z toho blbě.U nás bydle člověk, který má už osm let soudem zrušený pobyt (u nás),ale nenechal si udělat novou občanku.Policie to ví,úřad to ví,ale nikdo s tím nic nemůže dělat.A ten dotyčný si vesele dělá dluhy na naší adresu (protože nikde nikdo nezkoumá,jestli adresa na občance je správná)a nám sem choděj upomínky,upozornění a exekutorské obsílky.Tak čekáme,čekáme.....

2 Lafi Lafi | 7. března 2010 v 16:54 | Reagovat

[1]: To vám tedy nezávidím. Musí být dost nepříjemné probírat se takovouto korespondencí :-( Bohužel u nás má lump větší práva než poctivý člověk, což ta poctivost je skoro synonymem naivity.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama