Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Ploskovický zámek

23. dubna 2010 v 9:09 | Lafi |  Toulky
První dubnovou sobotu jsme se podívali na Ploskovický zámek. Samotný nápad vznikl úplnou náhodou, někde na internetu byla o něm zmínka. Do Ploskovic to nemáme moc daleko a autem je tam člověk za chvíli.


Parkování je rovnou u zámecké brány a ani po nás nechtěli žádné výpalné za parkování. Venku byl docela zimňour a trochu větrno. I slunce se schovávalo jak mohlo. Naše kroky zamířili přes park rovnou na zámek k pokladně. Prohlídka začínala za chvíli a tak zbyl čas na vyfocení všudypřítomných pávů. Zámek byl zčásti obsypaný lešením a od brány působil zanedbaným dojmem, ale jak se později ukázalo vevnitř byl opravený.

ploskovice_pav

Docela komické bylo zjištění, že na prohlídce je kromě nás už jen jeden starší manželský pár. Alespoň to bylo takové komorní, žádná tlačenice. Sympatická průvodkyně se sice hned na začátku málem natáhla na schodech, ale jinak prohlídka probíhala bez dalších nehod.
ploskovice_zamek_01

ploskovice_zamek_01_perspektiva
Trochu jsem si hrál s úpravou perspektivy v editoru a nevím jestli se to povedlo. Obrázek nad tímhle je neupravený originál

ploskovice_zamek_02
Tady to vypadá, že jsem to trochu přepísk s polarizačním filtrem

ploskovice_zamek_03

Jako zpestření byla v posledním patře galerie jak obrazů, především krajinek a portrétů ze zámeckého okolí, které se mi mimochodem hodně líbily, tak i fotografií a nejrůznějších podivuhodných skulptur (výstižnější slovo mě nenapadlo) které mě zas až tak nezaujaly.
ploskovice_jeskyne_03
Grotty

ploskovice_jeskyne_01
Fontánka v Grottech

Třešnička na dortu byla návštěva umělých vodních jeskyní pod zámkem zvaných "Grotty". Sice je z nich přístupná jen malá část, ale i ta stojí za prohlédnutí.
ploskovice_altan_02
Ze zámecké zahrady

Na zámku se také konal jakýsi velikonoční jarmark se všemožnými ozdobami, malovanými vajíčky, pomlázkami, perníky a podobně.
ploskovice_jarmark
Velikonoční jarmark

Štěstí nám přálo a po prohlídce se zprvu nesměle ukázalo slunce a dokonce začalo být docela hezky. Neodolal jsem a pořídil pár fotek. Cestou zpátky jsme se ještě stavili v nedalekých Litoměřicích a skončili na náměstí v jedné z cukráren u kostela.
litomerice_kostel


Myslím že se výlet povedl a nakonec i počasí si dalo říct takže můžu zámek v Ploskovicích doporučit na strávení příjemného odpoledne. Na konec řidávám webové stránky zámku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tomáš Tomáš | Web | 30. dubna 2010 v 22:56 | Reagovat

Povedené fotky bez výraznějších přepalů - to se vždycky nezdaří, takže super a tleskám. K té perspektivě: Taky jsem to vždycky rovnal až k "dokonalosti" a vypadalo to dokonale divně. Pak jsem (konečně) přišel na to, že nějaké zkreslení je tam potřeba nechat. Ani při pohledu naživo totiž nejsou stěny budov perfektně svislé a jejich subjektivní naklonění záleží na úhlu, pod kterým se díváme;)

2 Lafi Lafi | 1. května 2010 v 0:46 | Reagovat

[1]: Taky se mi ta úprava zdála taková nepřirozená, proto jsem připojil původní fotku.
Díky za pochvalu fotek, teprve se se zrcadlovkou učím a opravdu mě to potěšilo! Zvlášť když jsem měl k dispozici hodně širokoúhlý objektiv, konkrétně Tokinu 11-16 f/2.8 Tam ta perspektiva hodně padá. Chystám se o něm napsat pár řádek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama