Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Trochu jiné špagety

5. května 2010 v 21:21 | Lafi |  Vaření
Inspirován televizním seriálem S Italem v kuchyni jsem zkusil recept Spaghetti Con Pomodori Capari Olive.


Protože v kuchyňi nebyly potřřebné ingredience, bylo třeba se vydat na nákup. Štěstěna nám přála a tak se za chvíli v košíku ocitlo všechno potřebné, tedy až na jednu drobnost, kterou se stala petrželka, v ideálním případě čerstvá.

Uvařit těstoviny byla maličkost, pro tuto příležitost jsem zvolil kvalitní semolinové, nakrájet domácí sušená rajčata jsem taky zvládnul. Ukázal se malý problém s olivama, které nebyly odpeckované a tudíž jsem je chtě nechtě musel zbavit oné pecky. Po překonání téhle nepříjemnosti už další bojovky nebyly.

Zarazilo mě že na lahvičce s těmi drobmými zelenými plody je velkými písmeny napsáno Kapari. Měl jsem za to, že správně by se mělo psát Capari. Asi už jsem ze školy moc dlouho.

Dnes nebudu přippojovat žádnou fotku nosil bych tím dříví do lesa. Všechno si můžete prohlédnout na stránkách výše zmíněného Itala a to včetně videa. Nakonec snad jen, že recept se u nás setkal s úspěchem a tak ho nejspíš co nevidět budeme opakovat.

PS: Docela rád bych zašel do jeho restaurace, třeba s přítelkyní pří nějaké slavnostnější příležitosti ale ty ceny jsou mimo můj časoprostor a ten krámek asi bude něco podobného
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 psi-kraska psi-kraska | Web | 5. května 2010 v 21:53 | Reagovat

Mňam....to bych si taky dala... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama