Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Nemůžu jinak, je to k nasrání

8. července 2010 v 21:44 | Lafi |  Ze života
Ztrácím chuť komentovat dění kolem sebe. V úterý jsme se s přítelkyní vrátili z několika denního výletu a koukám na zprávy na internetu. To jsem neměl dělat. Teď jen nevěřícně kroutím hlavou a lomcuje se mnou vztek bezmocných. Vybírám několik zpráv, které mi nejvíc zvedly mandle.


Orwellova EU: Cestující dostanou při velkém zpoždění dálkového autobusu odškodnění

Tímto nám EU stále zřetelněji dokazuje svou odhodlanost organizovat každé naše rozhodnutí. Slova jako svoboda nebo zodpovědnost jsou nejspíš pro úředníky z oblasti zakázaných. Socialistům a komunistům ovládajícím EU se opravdu nehodí svobodní a zodpovědní občané. Potřebují ke svému plánování tupé stádo, které snadno sváží všemožnými vyhláškami a nařízeními.

Z jakého důvodu má jakýsi úředník v Bruselu rozhodovat o takových konkrétních věcech, jako je zpoždění autobusu pro něj v Horní, Dolní? Politici mají stále plná ústa slov o snižování počtu úředníků a taková nařízení jsou s tímto v přímém rozporu. Neměl by raději místo úředníka s razítkem, rozhodovat o případné kompenzaci volný trh? Někdo může namítnout, že tím EU myslí na tzv. obyčejné lidi a ti poté mají jednoduší život. Tím se dostáváme k mému oblíbenému sousloví "co je a co není vidět". Vidět je na první pohled "starostivost" EU o své občany. To by bylo v pořádku. Co ale není vidět jsou náklady na plat a provoz úředníků, kontrolujících dodržování této normy. Zajímavé by bylo srovnání poměru nákladů na fungování takového úřadu versus vyplacená odškodnění. V konečném důsledku to stejně zaplatí občan EU svými zvýšenými daněmi a samozřejmě dražšími jízdenkami.
Takovými kroky nejen že poslanci EP nepodporují podnikání, tím ho přímo likvidují. Je to další bič na podnikatele, nyní v autobusové dopravě. Co bude následovat dál? Vlaky, letadla, nebo snad taxikáři?

O co by bylo jednoduší takové věci nechat na lidech samotných, bez toho aby se jim do života neustále montoval úředník. Vždyť i to případné odškodnění by mohlo být větší než bude vymáhat EU a to podle toho, jak si vás bude firma vážit jako zákazníků. Pokud by vám nevyhovovalo, příště využijete služeb jiné firmy.

V článku se doslova píše "Blíží se čas letních dovolených a i cestujícím autobusy náleží právo na šťastnou cestu. Nedospěl-li k vysoké úrovni přepravních služeb a z ní vyplývajících práv cestujících volný trh, nezbývá než zasáhnout formou závazného právního předpisu respektujícího rovnováhu mezi zájmy cestujících a finančními dopady na dopravce". To je jak vystřižené z nějaké příručky komunistického agitátora. Není to tak dávno, co jsme v naší malé zemi měli všichni také nějaká práva, například na práci. Ve skutečnosti to ale byla povinnost.

USA ke světlým zítřkům (a to doslova): Spojené státy plánují postavit největší solární elektrárnu na světě , USA vystaví jednu z největších solárních elektráren

Pod dojmy zpráv z Ameriky z poslední doby by se místo tradiční zkratky USA mělo spíš psát USSA (United Socialist States of Amerika). Když pominu už zavádějící nadpis, tak je to přímo ukázka plánovaného hospodářství. Jakýsi pan Obama se rozhodl, že vybuduje největší solární elektrárnu na světě. Oprosťme se od toho, že to patrně nebylo jeho rozhodnutí, ale dává celému projektu tvář, tak zůstaňme u toho. Nic bych proti takové myšlence neměl, pokud by jí stavěl ze svých peněz. Ale ouha, na tyto projekty se vyčlení peníze z amerického rozpočtu. Kontrolní otázka, myslíte si že se někdo ptal skutečného investora, tudíž daňových plátců, jestli opravdu chtějí takovou elektrárnu?

Ve druhém odkazu mě nejvíce pobavila už řádně provařená věta jak taková stavba přispěje na snižování CO2. A zase, skutečně tento typ elektrárny neprodukuje žádné emise, ani po něm nezbyde žádný radioaktivní odpad. Co ale není vidět, jsou energetické náklady a znečištění prostření při výrobě takovýchto solárních panelů. A co teprve až takovýmto obrovským "plantážím" skončí životnost? Co bude se starými už dále nevyužitelnými panely? To je další ekologická zátěž. Je to stejné jako s úspornými zářivkami, nebo elektromobily.
Srovnejte si účinnost solárních panelů, například tady, nebo tady. Je to opravdu směšné, co jsme ochotni podporovat.

Není charita, jako charita: Miliardář Buffett dal na charitu 40 miliard korun

Na této zprávě by nebylo až tak nic výjimečného, kdyby ji nevěnoval jisté nadaci rodiny Gatesů. Například v tomto článku se píše o Gatesových a jejich deseti miliardovému daru na vakcíny zejména pro Africké země. Šlo by rozhodně o ušlechtilý počin, nebýt této informace. Teď už vážně nevím, čemu můžu věřit a co je pouze klam. Když si trochu zavzpomínáme na uměle vyvolanou paniku kolem prasečí nebo ptačí chřipky a horečnaté nakupování nevyzkoušených vakcín, začínají události do sebe opravdu odporně hladce zapadat. Jejich nadace se stává "výzkumákem" v oblasti farmacie. Nyní má velký přebytek "kapříků", že neví co s tím. Začínám se obávat, co s takovým finančním potenciálem mohou dokázat.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Awali Awali | Web | 9. července 2010 v 18:36 | Reagovat

ou .. tak toto je uz vazne na zamyslenie.. asi som mala ruzove okuliare ked som to nevidela ale teraz mam fakt zly pocit s toho co sa deje.. alebo je to vsetko len klam pre rozsirenie vseobecneho strachu na svete?? .. tolko moznosti a pravda sa ukryva .. :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama