Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Nakupování na trhu, zkušenosti a dojmy

29. srpna 2010 v 17:54 | Lafi |  Vaření
Ač se to možná nezdá, došlo mi že jsem včera poprvé nakupoval na tržišti. A jak k tomu došlo? Jednak jsme nasušili domácí rajčata a k nim bylo potřeba trocha česneku. Po několika špatných zkušenostech s Čínským česnekem ze supermarketů jsem odmítnul takový hnus dávat k našim rajským jablkům. Druhak nám došla cibule a mrkev.


Bylo tedy rozhodnuto. V sobotu ráno jsem autem zamířil po silnici směrem na Prahu a v nedaleké vesnici u silnice zajel ke stánkům. V tu chvíli byl otevřený jen jeden obchůdek, ale u něj jsem sehnal vše potřebné, tedy až na pórek. Zmýněný česnek, kvůli jemuž byla především celá tahle akce, byl trochu drazší (140Kč/kg), ale jiná možnost v tu chvíli nebyla.

Usměvavá a ochotná paní mě v pohodě nechala vybrat zeleninu a za chvíli už jsem mířil zpátky k domovu i s úlovkem. Nedalo mi to a hned po příjezdu jsem zkusil právě koupený česnek. Po vyloupání pár stroužků jsem div nespadl pod kuchyňský stůl, "ten má ale grády"! To se s tím Čínským nedá srovnávat.

Potom byla na řadě cibule, která přišla do pomazánky a světe div se, byla šťavnatá a lépe se krájela. Mrkev to samé, nebyla to taková uvadlá gumová hmota "bez chutě a zápachu" na které po vybalení uděláte uzel.

Zkušenost, kterou jsem udělal takovou akcí je ta, že se určitě vyplatí kupovat sice trochu dražší, ale čerstvá sezónní zelenina přímo od výrobců a ne ty doslova náhražky, co jsou k dostání v supermaketech a důchodci se o ně rvou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 T(h)om T(h)om | Web | 29. srpna 2010 v 20:20 | Reagovat

Není to jen o kvalitě (i když samozřejmě taky). Já v supermarketech nesnáším takové to kličkování v davu s vrchovatým košíkem. Raději si v klidu projdu město a věci nakoupím v menších obchůdcích. Je to příjemnější a když je čas, tak i méně hektické.

2 Lafi Lafi | 29. srpna 2010 v 22:03 | Reagovat

[1]: Tak to mi mluvíš z duše. V superhypermarketech jsou mraky lidí co pořád někam spěchají a jsou zamračení. Je to na mě moc anonymní prostředí i když v davu lidí. A na všechno se čeká fronta, brr takový nakupování nesnášim.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama