Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Zákoník práce je proti zaměstnancům

7. srpna 2010 v 13:06 | Lafi |  Ze života
Na úvodní stránce Seznamu.cz, při přihlašování do e-mailu, mě zaujal tenhle článek na Novinkách. Přiznám se, Novinky občas čtu většinou pro pobavení, co za bláboly jsou novináři schopní napsat. Ne že by to u jiných deníků bylo lepší.


Ale zpátky k článku. Je to jakýsi seriál z právní poradny, kde si stěžují zaměstnanci na své zaměstnavatele. Včerejší dotaz byl ale z druhé strany, tudíž od zaměstnavatele to byl důvod mé zvědavosti. Před lety jsem si sám zkusil podnikat a tak si dokážu představit, že to není žádný med.

Snad se na Novinkách nebudou zlobit, když od nich zkopíruji celý dotaz:
"Zajímalo by mě, jak postupovat v případě, když zaměstnáváme zaměstnance, který se stará o autodopravu. Dne 30. 6. 2010 mu vznikl nárok na odchod do starobního důchodu. Dle nového zákona  mu tím ale nezanikla pracovní smlouva. Pracovník do důchodu odejít nechce, přitom nestačí již vykonávat svou práci - nezvládá práci s počítačem, zapomíná, nemá autoritu, je pomalý, atd... Doufali jsme, že do důchodu odejde, to se však nestalo. Na toto místo ovšem někoho potřebujeme, ale jeho si na této pozici nechat nemůžeme a jinou práci  pro něj ve firmě nemáme. Máte-li, prosím nějakou radu, budu ráda, když mi pomůžete tento problém řešit."

Do teď jsem si myslel, že je jednoduché zaměstnance jednoduše propustit, ale jak je vidět, není to tak snadné. Jako první věc radí (snad právnička) domluvu se zaměstnancem a při té příležitosti zmiňuje možnost pokusit se dotyčného uplatit za to, a teď se podržte, že odejde a nebude pro ně už pracovat.

Pokud zaměstnanec na takovou dohodu nepřistoupí (byl by blázen, kdyby to udělal), je možné ho propustit za "nesplňování požadavků zaměstnavatele pro řádný výkon práce". To ale není tak jednoduché. Jednak zaměstnavatel musí prokázat neschopnost zaměstnance a to opakovaně a dlouhodobě. Také si musí dát pozor na to aby nároky na zaměstnance nebyly příliž vysoké!

Dále se v článku popisuje celá procedůra, která je zapotřebí aby zaměstnavatel mohl propustit pracovníka. Jen ve zkratce: Zaměstnanec musí být písemně upozorněn v průběhu 12 měsíců před výpovědí. V rámci ní je třeba mu poskytnout lhůtu na odstranění nedostatků a ta musí být dostatečně dlouhá. Pokud to všechno klapne, je možné dát pracovníkovi konečně výpověď.

Tím ale není ještě klid zbraní. Takovému zaměstnanci začíná běžet dvouměsíční, nebo delší, výpovědní lhůta. Asi si dokážete představit pracovní nasazení takového člověka.

Teď si asi mnozí z vás říkají jaký to máme skvělý zákoník práce, jak myslí na nás zaměstnance. Pokuste se ale vžít do role zaměstnavatele. Vím z vlastní zkušenosti, i ze svého okolí, že takový maraton se obchází jak jen to jde. Malé firmy to řeší jednak takzvaným "švarcsystémem", kdy jsou zaměstnanci najímáni na "IČO", druhak přes agentury, nebo rovnou penězi na ruku. Agentury jsou v mých očích novodobí otrokáři. A když už jsou ve firmě kmenovi zaměstnanci, je na ně vytvářen neuvěřitelný psychický nátlak, třeba na koberečku u šéfa, za účasti personalisty. Po takovém půlhodinovém výplachu mozku většina lidí podepíše cokoli. Zákoník práce v podobě tak jak je dnes, je dodržován snad jen ve státní správě. Možná proto jsou v úřadech téměr nepropustitelní, většinou zasloužilí úředníci.

Ve své podstatě je takový zákoník práce namířen proti zaměstnanosti. Místo toho, aby majitel mohl zaměstnanci svobodně říct "máš padáka" a najmout na na jeho místo schopnějšího, tak se to pytíkuje po Česku, respektive v celé EU. Tím stát, potažmo my všichni přicházíme o dost peněz z výběru daní z příjmů. Také se tím značně deformuje pracovní trh. A co je podle mého názoru snad ještě důležitější, takzvané sociální jistoty jdou přímo proti zaměstnancům, které díky tomu jen tak někdo nezaměstná, protože zaměstnavatel tímto nemůže pružně reagovat na situaci na trhu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Maruška Maruška | Web | 7. srpna 2010 v 13:43 | Reagovat

Až překvapivě s tím souhlasím. A zdá se mi to jako velice zajímavý pohled na věc. Je logické, že se lidem ta možnost, že je někdo vyhodí "jen tak" nelíbí. Vždycky se totiž najde zaměstnavatel, který bude tohoto svého práva ´veta´ zneužívat, a tím zaměstnance využívat.
Právě ta možnost zneužití příliš velkých pravomocí by mohla vést k vydírání zaměstnanců. "Chceš přidat? To já Tě klidně vyhodím a najdu někoho, kdo za takové peníze dělat bude."
A to si myslím je také důvod, proč to tak složitě funguje. Ale pružnější způsob, než jaký jste popsal by se určitě uplatnil.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama