Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Autovýlet s Arnoštem, a co na to četník

26. října 2010 v 16:06 | Lafi
Včera jsme chtěli na výlet vzít taky našeho pesana Arnošta. Jelikož bylo potřeba jet autem a trochu dál než obvykle, začal se řešit problém, kam chlupáče do auta dát. Arnošta často v autě nevozíme, většinou jen na zahradu, což je po městě a i tak v autě slušně vyvádí. Je to vopice zvědavá a potřebuje sledovat, co se kolem děje. Nevíc mu vyhovuje, když může vystrčit čumák s okýnka a čučet ven.


Původně bylo v plánu vzít Arnošta pod nohy ke spolujezdci, ale podle přítelkyně bychom si koledovali o pěkně mastnou pokutu od četníka. V současné době nemáme peněz nazbyt a tak jsme nakonec vyměkli a za urputného kňučení jsme milého chlupácě nechali doma.

Nedalo mi to a po návratu se začal pídit, jakže je to se zákony ohledně přepravy zvířat. Po přečtení několika článků mé naštvání nabralo na intenzitě a vyprovokovalo k sepsání těchto řádek.

Zákon o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu) (361/2000 Sb.)
paragraf § 52
...
(5) Při přepravě živých zvířat nesmí být ohrožena bezpečnost řidiče, přepravovaných osob ani zvířat a ani bezpečnost provozu na pozemních komunikacícha.

Takže tady máme nic neříkající právní rámec, který si každý může vysvětlit úplně jinak. Pro někoho je dostatečné zabezpečení poklidné podřimování psa na zadní sedačce, někdo bude mít v kufru auta speciální klec.

Například zpráva na Novinkách.cz s názvem "Nezajištěný pes v autě může přijít řidiče draho - až 10 000 Kč". Popisuje, jaký je kolem toho zmatek i mezi policisty. Něco tvrdí policejní mluvčí, jiný názor má rěditel dopravní policie. Pánové se neshodnou ani na výši pokuty za možné nedodržení zákona. Shodují se pouze na jednom: "Je na posouzení konkrétního četníka, který vás zastaví, jak danou věc posoudí". Vzhledem k nedobré pověsti, jakou mají dopravní policisté, člověk může čekat především buzeraci.

Slovo do pranice: Proč by měli četníci kontrolovat takové "prkotiny" a podle mého názoru zbytečně prudit a omezovat svobodu každého z nás, když by mohli být platnější někde jinde například na nepřehledných úsecích silnic, nebo stíhání doslova "prasáren", co předvádejí někteří řidiči. Mělo by být na odpovědnosti každého majitele zvířete, jak ho zajistí v autě. Také nám (zatím) nechodí kontroly domů, jak a čím krmíme své čtyřnohé kamarády.

Těmito řádky nechci nabádat k podcenění bezpečnosti našich mazlíčků, sami už koukáme na webu po nějakém převozním boxu. Snad si na něj Arnošt zvykne.

IMG_0453.blog
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Shariony Shariony | Web | 26. října 2010 v 19:26 | Reagovat

Roztomilá fotka :-)
Kamarádka vozí pejsky normálně vzadu v autě. Asi to záleží na chování toho psa, jestli tam skáče nebo klidně spí - pak by si ho policista ani nevšiml.. Novinkám bych zas až tak nevěřila, jejich článek jsem si tedy nečetla, ale 10 tis., to už by byl asi krajní případ, kdyby se kvůli špatné přepravě někomu něco stalo, jinak je to fakt přehnané. :-?

2 JiHei in Natura - Fotografie JiHei in Natura - Fotografie | Web | 27. října 2010 v 19:00 | Reagovat

Jezdím často autobusem ( Student agency ) po D1. To, co vídám z té autobusové výšky dole v autech, z toho mi vstávají vlasy na hlavě ;-) A pejsků se to týká taky. Má sedět vzadu, najednou leze dopředu, řidič ho rve za hlavu a tlačí ho zpátky. Nebo se pejsek cpe řidiči na klín... Pak se taky za jízdy na D1 píšou smsky, telefonuje se, taky jsem viděla přes volant rozloženou mapu a na sedačce spolujezdce rozbalenou sváču. A jak to občas vypadá v kabinách kamioňáků, to vám nebudu líčit, asi byste nevěřili... :-) Prostě jsem v cílové stanici vždycky velmi ráda, že jsem přežila.. :-)
Naše jezevčice Betyna v autě zvrací, takže my tohle řešit nemusíme. Betka už je starší dáma a má slabší žaludek a tak ráda a bez protestů zůstává doma... :-) Každý si musí psa v autě zabezpečit tak, aby neohrozil sebe, ani nikoho jiného. Je to jenom o lidech...

3 Lafi Lafi | 31. října 2010 v 19:54 | Reagovat

Souhlas, člověk by měl pro svého pesana zajistit bespečné převážení podle svých představ a možností. Mě jenom pije krev, že do toho může kdejaký četník krafat a vyhrožovat pokutou. Asi jsem naivní, ale neměli by být policisté tady pro nás, a ne my pro ně?! Nechce se mi hádat s četníkem jenom kvůli tomu, že se špatně vyspal :-((

4 Awali Awali | Web | 14. listopadu 2010 v 10:08 | Reagovat

chudak Arnost.. musi byt smutny ked mate snim take problemi . na druhej strane o tom asi ani nevie :D ..
Ta fotka to je on? :) moc krasny chlupacik ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama