Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

John Stossel: Jsou USA světovou jedničkou?

5. prosince 2010 v 15:07 | Lafi |  Ze života
Při čtení aktuálních zpráv z RSS na webu reformy.cz mě zaujalo toto video a jsem rád, že jsem ho viděl. Pořad samotný je rozdělený do tří částí:


Ze začátku reportér srovnává prostředí pro život z pohledu svobody lidí v Evropě, USA, Indii a Hong Kongu. Evropa z toho nevychází moc dobře, a to ještě nesrovnávali naši rovnostářskou, socialismem prolezlou zemi.

Prostředek se zabývá tím, co způsobí taková svoboda se společností lidí a její vliv na kvalitu života.

V poslední části komentátor Ameriku už jen chválí. Podle mě je to nejslabší část pořadu. Po shlédnutí jsem měl sto chutí další díly vypustit. Naštěstí jsem tak neudělal a to bylo jedině dobře, jelikož zatím poslední, šestý díl je o klientelismu (jánabráchyzmu) především v USA.
Je také zajímavé zjištění, že v zemích, kde se nejvíce plánuje, tudíž vláda se neúnavně stará o své občany, je nejvyšší chudoba. Nejlepšími místy k životu jsou ta, kde je nejméně pravidel. Nejdůležitější pro dobrý život je svoboda a ta není zadarmo.

Pokud by byl s videem problém, zkuste tento odkaz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama