Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Kde se to v lidech bere ...

4. ledna 2011 v 19:06 | Lafi |  Ze života
Je to snad opojení mocí, nebo nějaký napoleonský komplex? Na tomto pořadu Radiožurnálu mě zaráží hned několik věcí. Soustřeďte se na zprávy od 39 minuty. Když už nedokážeme zprivatizovat veřejnoprávní média, tak podle mého názoru takový manipulativní obsah nemá ve státním nejen rozhlase co pohledávat.


Když pominu silně prostříhaný rozhovor, omezující se doslova na pár "štěků", zaráží mě hlavně vlastní obsah. Nechám také stranou zbytečnost celé OSN.

Dotazovaný pan Broža má zajímavé pracovní zařazení, je "vedoucí mise OSN v České republice". To působí dosti tajemně. Popravdě nevím, co si pod tím mám představit. Mluví sice dobře česky, ale koho vlastně zastupuje, OSN, Českou republiku, nebo je tady na vlastní pěst? A komu vůbec dělá vedoucího? Taky tohoto pána redaktor nepředstaví ve smyslu kdo to vlastně je, co dělá, jaké výsledky má za sebou, atd.

To co mě nejvíc zarazilo, byla jednak neskrývaná úvaha o světové vládě nikým nevolených a tudíž nekontrolovatelných lidí. Můj silně negativní názor na organizace typu EU určitě znáte. Tak takové organizace nikým nevolených úředníků by měly dosazovat své kádry do Rady bezpečnosti OSN místo jednotlivých států. Byla by to taková evropská komise s celosvětovou působností. A neméně šokující byl redaktorův manipulativní komentář na závěr: " ... přiblíží se někdy OSN ideálu světového parlamentu, který bude vládnout v zájmu lidstva? ... bude asi trvat ještě mnoho generací, než lidstvo zakope válečnou sekeru a přestane se hádat o malichernosti, jako je státní suverenita."

Opravdu jsme tupé ovce, že takové věci necháme bez povšimnutí? Osobně nechci žít v celosvětové totalitě. Vždyť co jiného to je, než vláda neodvolatelných neznámých individuí, opojených mocí. Před dvaceti roky jsme se horko těžko jedné totality zbavili, a už nám klepe na dveře jiná a snad ještě horší. Je státní suverenita opravdu taková malichernost a přežitek? Chci být hrdý na to že jsem Čech a ne nějaký imaginární světoobčan.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama