Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Nedvězí

19. února 2011 v 21:53 | Lafi |  Toulky
Minulou sobotu bylo u nás opravdu pěkné počasí a po nekonečném hrbení se u počítače jsem zavelel k odpoledni stráveném v lůně přírody. Kolem našeho městečka už máme skoro všechny cesty prošlápnuté několikrát a tak mě zlákala vidina nějakérozhledny, nebo kopce s výhledem.


Při prvním pohledu na mapu Kokořínska mě upoutal kopec se zajímavým názvem Nedvězí. Nebylo to pro nás neznámé místo, byť trochu z ruky, ale uprostřed zimy jsme tam ani jeden nebyli. A tak začalo velice rychlé balení. Foťák, stativ, něco k zakousnutí, trochu čaje do termosky a nezapomenout na Arnošta.

IMG_1371

V autě pesan neskutečně zlobil byť byl uvázán na zadní sedačce, ale i tak se nám podařilo dojet do cíle. Zaparkovali jsme v údolí na lesní cestě mezi Rájem a Dubou. Mé obavy mířily hlavně na výskyt bahna na cestách kudy půjdeme, čož se naštěstí nepotvrdilo. Ale hned zkraje nás čekalo nemilé překvapení. Dobrý kilometr byla cesta jedno velké kluziště, jak zbylý sníh střídavě odtával a znovu namrzal. S klením jsme tuhle překážku překonali.

IMG_1326

Jak jsme stoupali, ledu i zimy ubývalo a nakonec nás po zdolání stinného údolí uvítalo slunce. Nedvězí bylo zdoláno ve skvělém čase a i Arnošt se mezitím trochu unavil. Na vrcholu jsme nebyli sami a tak muselo focení chvíli počkat než se ostatní výletníci dosyta pokochají dokonalým kruhovým výhledem. V okamžiku, kdy jsme se ocitli sami, jako naschvál zapadlo slunce za takovou pidi hradbu z mrňavých mráčků a nevypadalo to, že by se mu odtud chtělo. Nedalo se nic dělat, vytáhl jsem "nádobíčko", tedy stativ a zrcadlovku a jal se fotit panoráma. Po nafocení a občerstvení ze skromných zásob jsme pokračovali stejnou cestou zpátky k autu.

IMG_1363

IMG_1362

IMG_1369

Slunce bylo už celkem nízko nad obzorem a mrška jedna skoro celou zpáteční cestu nám vesele svítilo do kroku, jako by z přirozené zlomyslnosti. Už cestou tam, jsme minuli jeden neudržovaný hřbitov u kterého byla kaplička a co se dalo rozluštit z vesměs povalených náhrobků, byly to vesměs německá jména. To nám připimnělo část naší neslavné minulosti a to, že se nacházíme v sudetech.

IMG_1360

IMG_1374

Jakmile jsme se znovu zanořili do rokliny, zahlásil se o slovo mráz, zima a taky se znatelně sešeřilo. Naštěstí to k našemu přibližovadlu už bylo kousek a tak jsme výlet všichni zvládli.

Aktualizace:
Úplně jsem zapomněl přidat mapu, mea culpa. Odkaz najdete tady.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dancek Dancek | E-mail | Web | 19. února 2011 v 22:03 | Reagovat

Velice krásné a jedinečné prostředí a krásné fotky :-)

2 Hanka Hanka | Web | 19. února 2011 v 23:40 | Reagovat

Pěkný výlet a parádní fotky.Ovšem zákony schválnosti fungují vždy a všude. ;-)  :-)

3 Lafi Lafi | 22. února 2011 v 18:18 | Reagovat

Díky, uvidím jestli to panorama tady zveřejním. Taky koumám jak takovou dlouhatánskou fotku vecpat na blog. Zatím mě nic kloudného nenapadlo. Pokud by někdo měl s tím zkušenost, budu rád když se o ní podělí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama