Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Člověk bič sám si na sebe splétá

16. května 2011 v 9:28 | Lafi |  Ze života
V mé RSS čtečce se začaly hromadit nepřečtené články a když člověk zrovna nebyl pár dní u počítače, dosahoval jejich počet bezmála několika set. V poslední době se z takového kvanta čtiva stala až nezáživná rutina, nebylo to o zvědavosti co kdo zrovna napsal, šlo o to se tím co nejrychleji doslova prokousat.


Takový stav byl dlouhodobě neudržitený, čtení mi zabíralo stále více volných prostředků, tím pádem nezbýval čas na jiné, důležitější věci. Na polici se mi práší na nové a hlavně nepřečtené knihy, úplně je slyším naříkat "kdy si mě konečně přečteš, bambulo! Koupil sis nás a ani se na nás nepodíváš". Také v angličtině bych rád přidal, přece jen jí potřebuju čím dál víc, hlavně na čtení manuálů. A tak na řadu přišla velká čistka. Ze čtečky vypadly weby co produkovaly nejvíce článků. A tak dostaly padáka takové hvězdy jako Finmag. Liberální institut, Mises institut, Reformy, a jiné.

Takovým brutálním omezením se mi pěkně vyčistila nejen RSS čtečka, ale co je asi nejdůležitější, zmizel stres kolik článků a zpráv je potřeba dnes přečíst. Znáte ten pocit, kdy vám nějaká věc nebo projekt pomalu průstá přes hlavu, najednou si uvědomujete, že místo toho aby vám to bylo ku prospěchu, člověka to spíš ubíjí. O to větší je úleva a téměř zadostiučinění, když takový problém vyřešíte. Skoro mi to přijde, že jsem si čtečkou na sebe pomalu upletl bič a včera ho zase o pěkný kus zkrátil. Dnes se díky tomu cítím tak nějak volnější. Teď jenom vzniklý volný čas využít nějak smysluplně :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | Web | 16. května 2011 v 14:37 | Reagovat

Není nad to udělat občas pořádnou čistku. Sama sice čtečku nemám, tyhle věci nepotřebuju, ani mi nic neříkají, ale občas si na sebe taky upletu bič. ???
Kromě toho jsem knihomol a čtu každou volnou chvilku. Angličtinu už taky nepotřebuju, i když jsem ji kdysi zvládala celkem obstojně. ;-) Chci tím říct, že jsi udělal správné rozhodnutí! :-) Hanka
P.S. Na blogu.cz se zase něco děje, ze všech článků zmizely fotky!!!

2 Libor Libor | Web | 16. května 2011 v 19:24 | Reagovat

Liberální institut zmizel ze čtečky? To Ti Mach nikdy neodpustí a zakroutí Ti krk neviditelnou rukou trhu :-)!
Já mám teď na čtení poměrně dost času, neboť venku je škaredě a i ten hokej se už dobral svému konci..

3 Lafi Lafi | 16. května 2011 v 21:16 | Reagovat

[1]: Díky, každá spřízněná duše potěší. Holt na vytrvalou "mravenčí" práci, pěkně naplánovanou na dlouho dopředu, to by pro mě byla asi nebetyčná nuda :-)
Máš pravdu, Blog.cz vážně nějak blbne, ještě že mám těch mých pár řádků zálohovaných.

[2]: Zakrucování krku neviditelnou rukou trhu, to mě pobavilo, vážně! :-D
No jo, hokej. Štěstí v neštěstí, dalo by se říct. Jenom nechápu, jak mohli Finové nad Švédama vyhrát.

Při pročítání toho kvanta článků, komentářů a zpráv se mi zážitky smrskávaly do diskotéky náhodných výkřiků a útržkovitých hesel. Potřeboval jsem zatáhnout za záchranou brzdu a zastavit. V klidu si promyslet spoustu nových podnětů a pokusit se, především ty z mého pohledu důležité, zařadit do nějakého rámce. Dneska mi to nevyšlo, ale už se nemůžu dočkat na knihy. Díky všem za komentáře, potěšily.

4 Kirmastili Kirmastili | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 2:20 | Reagovat

Super, tenhle blog je celkem zajímavej. Jdu ještě něco počíst....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama