Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Vynález, co změní svět?

4. srpna 2011 v 12:47 | Lafi |  Ze života
Na neviditelném psovi se objevil článek Václava Vlka staršího s názvem Víc než tisíc ekologistů. Autor vzal psaní celkem satiricky, o to ale čtivěji. Tématem není nic jiného, než zdá se opravdu převratný vynález jisté Olivie Lum ze Singapuru. Vymyslela, a co víc, dokonce zrealizovala jakési filtry, jimiž se dá získat pitná voda nejen z moře, ale i z odpadních vod.


Zpráva by nebyla až tak skandální, kdyby paní/slečna nebyla vyznamenaná za svůj ohromný vynález jako světový podnikatel roku za neskutečného přehlížení nejen médií, ale především ekologických organizací. Všichni ti zelení a děti čehosi by jí za takový objev měli přece na rukou nosit. Autor v článku vtipně rozebírá důvody, co vedou tyto společnosti k takovému nesmyslnému chování. Po přečtení jsem nevěděl, jestli se mám smát, nebo brečet. Ostatně zkuste si sami pohledat ve vašem oblíbeném internetovém vyhledávači jméno vynálezkyně. Myslím, že množství (spíš malost) českých deníků, které se o takové události byť jen zmínily vás (ne)překvapí.

Zde je odkaz na zdroj.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Shariony Shariony | 4. srpna 2011 v 20:21 | Reagovat

O problémech s dostupem pitné vody vím, ale jestli ta paní skutečně vynalezla něco, co funguje a dá se normálně používat, tak by si zasloužila Nobelovku.
Jen ten článek mi přijde trochu přehnaně napsaný, abych pravdu řekla. Je ale fakt, že o takovýhle věcech by se mělo psát víc.

2 Libor Libor | Web | 5. srpna 2011 v 19:19 | Reagovat

Velmi zajímavá zpráva, Lafi. Přiznám se, že jsem o něčem podobném vůbec nevěděl a dost mě to mrzí. Opět patří můj "dík" českým médiím, posledních několik dní jsem navíc informačně poněkud mimo. Soudím, že na kladnou reakci "zelených" se určitě ještě dostane, ne všichni fungují jako defraudanti peněz a je mezi nimi mnoho z těch, kteří se z tohoto vynálezu (pokud se skutečně osvědčí v praxi) dokážou upřímně radovat.

3 Lafi Lafi | 16. srpna 2011 v 23:40 | Reagovat

[2]: Té kladné reakce "zelených" se myslím jen tak nedočkáme, před chvílí jsem psal komentář, a trochu víc se mi pod prsty rozrostl, takže ho vydávám jako samostatný článek. Je k vidění tady:
http://lafiho.blog.cz/1108/v-podchodu-u-metra

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama