Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Zatopí právě nás? Aneb nejdůvěryhodnější články na internetu.

9. listopadu 2011 v 10:51 | Lafi |  Ze života
Na iDnes se objevil další "povedený" článek, co mě po dlouhé době opět zvedl mandle.


"Česko se začíná připravovat na sucho". Už tato první věta je buď pokus o manipulaci, nebo autor nemá všech pět pohromadě. Česko, i když mi to rve uši, je pokud vím označení pro náš stát. Není to živá bytost, nemůže se tedy připravovat na cokoli. Stačilo by poznamenat něco ve smyslu "občané české republiky se připravují na sucho". To by se ale mohlo odhalit, že tomu tak nemusí být. Osobně o takových přípravách nic nevím, naopak se nedaleko mého rodného města před nedávnem dokončila stavba protipovodňové hráze.

Další věta je také perla, "Kvůli klimatickým změnám je pravděpodobné, že v následujících desetiletích bude méně vody". Počasí, nebo z dlouhodobějšího pohledu klima se mění neustále, je to dynamický proces jako všechno v přírodě. Mýtus oteplování je myslím už dostatečně zpochybněný, dokonce jsem se dočetl, že OSN chystá novou "mantru" v podobě, a teď se chytněte něčeho pevného globálního ochlazování! Myslím, že se shodneme na konstatování, změny počasí existují, ale nikdo neví jak se projeví v delší době a zda za to jsou lidé zodpovědní. Jen ty pomazané hlavy z České republiky v tom mají jasno.

Následující věta je jak vystřižená z týdeníku z padesátých let, pamětníci si jistě vzpomenou na krátké šoty oslavující výdobytky socializmu před vlastním promítáním v kinech. "Ministerstvo zemědělství proto vytipovalo 65 míst, kde by mohly vyrůst nové přehrady. Ty by měly vytvořit zásoby pro období sucha." Zase je tu rozhodnutí nehmotného anonymního ministerstva, za které se dá shovat ledacos. Článek by byl daleko zajímavější, pokud by v něm bylo jasně vidět, kdo z úředníků nebo politiků si hraje na boha. Opět je tu to známé "poroučíme větru, dešti". Jacísi, zajisté odbornící z ministerstva naplánovali lidem přehrady, a tím i jejich životy. A když se někteří z nich budou vzpírat, vyvlastníme jim pozemky a zostudíme v televizi a novinách. "Ein Volk, Ein Reich, Ein Führer", nebo také " Republiku si rozvracet nenecháme", je to stále stejná socialistická písnička, jednotlivec se musí podřídit většině. Je to výsměch vládě práva, jediné co nám tímto článkem je podsouváno je uplatňování práva silnějšího, v tomto případě státní byrokracie. Jak je vidět, dnes už nám ke štěstí chybí jen Gulagy nebo koncentrační tábory pro zlobivé, pro ty co si dovolí mít vlastní názor.

Pokračujme dále "Spočívají (nepříjemné důsledky) v tom, že na území, kde se plánují přehrady, jsou velká omezení na to, co se smí stavět, a co ne." Zase manipulující text, není zde vysvětleno kdo rozhoduje o stavebních omezeních a na jakém základě má takovou moc. Je to zkrátka centrální plánování se vším co ktomu je zapotřebí.

Dále v článku dostal prostor Klimatolog Jan Pretel, který řadu let působil jako český zástupce v Mezivládním panelu pro změny klimatu (IPCC). Ano je to ta organizace, žijící z našich evropských daní, co se "proslavila" falšováním údajů o počasí. Tím je myslím řečeno vše podstatné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 JiHei in Natura - Fotografie JiHei in Natura - Fotografie | Web | 9. listopadu 2011 v 17:45 | Reagovat

Děsný. A navíc v místech, kde stojí přehrada se nesmí ( pokud jsou mé informace správné ) stavět vůbec nic. To jsem zvědavá, co se z toho všeho nakonec vyklube...

2 Libor Libor | Web | 9. listopadu 2011 v 18:44 | Reagovat

A co teprve chráněná území, památkové zóny, tam je svoboda stavět také ohrožena. No hrůza :-).
Ale teď vážně, IPCC je bohužel skutečně podivná, neprůhledná organizace, která se chvíli snaží být otevřená, chvíli uzavřená jako bratrstvo kočičí pracky, vydává výsledky, které se dají obtížně verifikovat. Stran globálního oteplování, přiznám se, že se v dané problematice vůbec neorientuji, jen se domnívám, že veškeré působení člověka nemůže zůstat zcela bez odezvy, do jaké míry je tato odezva spojena s globálními klimatickými změnami je asi otázkou, která se jen tak nevyřeší, a to podle mě ze dvou důvodů 1) potřebujeme delší časový odstup 2) otázka je bohužel už notně zpolitizována, takže samotný vědecký výzkum už málokoho zajímá. Pokud nebudeme myslet globálně, tak člověk pochopitelně vliv na životní prostředí má, příkladem toho jsou časté záplavy, jež jsou způsobeny z velké části masivním odlesňováním a zástavbou původně zemědělských ploch.

3 Lafi Lafi | 10. listopadu 2011 v 9:45 | Reagovat

Ona celá organizace IPCC a jim podobné, OSN nevyjímaje, mi přijdou jako důmyslný prostředek na tahání peněz z našich kapes. Zaznamenal jsem zprávy, že předseda téhle údajně klimatologické organizace si na tom postavil velice výhodný obchod, k vidění http://www.osel.cz/index.php?clanek=4808

4 Lafi Lafi | 10. listopadu 2011 v 10:33 | Reagovat

[2]: S různými omezujícími zónami, v principu problém nemám, tedy pokud jsou na státním/obecním pozemku. Ale když jakýsi úředník direktivně rozhodne který dům, pozemek atd. bude součástí nějaké restrikce/zóny, otvírá se mi kudla v kapse. Důsledkem toho mohou být například téměř neprodejné staré domy v centru města, jelikož se to vlastníkům nevyplatí udržovat.

5 T(h)om T(h)om | Web | 11. listopadu 2011 v 6:38 | Reagovat

Já jsem ten článek (tuším na Novinkách) taky četl, ale vůbec bych se tím nezabýval. Ono to zatopení je myšleno spíš výhledově aby to vypadalo, že úředníci něco dělají. Než nastane taková změna klimatu, kdy by byly stavby nových přehrad třeba, my už tu dávno nebudeme. Díval jsem se na plány ve svém okolí, kde je k zatopení vytipovaná lokalita kolem Hanušovic. Dost pochybuji, že by si někdo dovolil zatopit jednu z hlavních silničních i železničních tratí z Moravy do Polska. Zkrátka novináři potřebovali zase trochu rozvířit vodu, nic víc. Podobných plánů na velké projekty, ke kterým nakonec nikdy nedojde, bude jistě více.

6 T(h)om T(h)om | Web | 11. listopadu 2011 v 9:14 | Reagovat

[5]: Sorry, bylo to na iDnesu:)

7 Lafi Lafi | 11. listopadu 2011 v 10:46 | Reagovat

[5]: Taky tomu nedávám moc šancí, zvlášť když pořád slyšíme, jak na nic nejsou peníze. Problém je, že úřada může lidem dělat problémy, pokud by si tam chtěli postavit třeba dům, i když jak píšeš tam těžko bude kdy nějaká přehrada.

8 lafina lafina | 12. listopadu 2011 v 22:42 | Reagovat

Když dá EU pokyn, tak za naše peníze se ty přehrady postaví kdekoli. Musíme skákat, jak EU píská.

9 Kittanya Kittanya | Web | 23. listopadu 2011 v 16:58 | Reagovat

Ano,my bychom sa měli připravovat na sucho.  Článek má správný nadpis, ale ten text k temu nějak nepatří.Sucho bude, ale v našich peněženkách. Zajímavé je, jak sa zvedne DPH, vodné a stočné, zvedne sa plyn, nájem, elektřina a dokonce možná i to zasrané školné. Ale kdopak NÁM zvedne plat??? Já su jen zvědavá, jak dlúho mi bude trvat rozhodnutí o emigraci. Člověk sám nic nezmůže, i když jde volit. Ten, koho volil, mu lhal a voliče podlehl. Kandidovat nemožu. Tož jak sa mám bránit?
PS: Když už jsme u těch labilních klimatických změnách a přírodních neštěstích.... Ano, lidé si za to mohou sami. Nikdo jiný. Chtělo by to zase nějakú obrovskú válku, pandemii nebo nějakú vlnú vlnu či co. Lidi sa množijú jak kobylky a jak to ta Země má utáhnout?

10 Kittanya Kittanya | Web | 23. listopadu 2011 v 16:59 | Reagovat

[9]: Jó, tam mělo být buď "mu volič podlehl" na kecy a nemo "voliče podvedl" a kókám, ňa sa to dalo nějako dohromady...

11 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 5:39 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama