Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Patolízalové EU

11. května 2012 v 21:46 | Lafi |  Ze života
Ve středu naši poslanci hlasovali o zajímavé a mám za to že hodně důležité věci. Celé se to jmenuje "Rozhodnutí Evropské rady - změna čl. 136 Sml. o fungování EU". Na první pohled to vypadá jako nějaká banalita, něco na způsob jak mají být správně zakřivené okurky, nebo podobná ptákovina. Ale ouha, jde o naše budoucí platby do evropského záchraného fondu pro ještě zadluženější země než jsme my sami.


Podle informací které o celé věci mám v současné době k dispozici, budeme po zavedení Eura nuceni na požádání zaplatit jako stát jakkoli velkou sumu peněz a to doslova do několika dnů. Podle posledních výpočtů se jedná o zhruba 250 - 350 miliard KČ, to je přibližně třetina státního rozpočtu. Samozřejmě, parametry může EU v čase libovolně měnit. Proti takovému rozkazu seshora se nebudeme moci žádným zůsobem odvolat. Je také zajímavé, že instituce spravující tento fond je imuní nejenom proti jakýmkoli právním krokům, ale i kontrolám. Jeho zaměstnanci požívají imunitu a hlavně jsou přímo jmenovaní do funkcí bez sebemenší kontroly lidí.

Někdo mi může může oponovat, že se nás to zatím netýká, protože nemáme Euro. Ano, zatím jsme relativně v pohodě, ale podle směrnic nám EU může direktivně nařídit přijmout jejich měnu a vůbec se nás neptat. Jestli si pročtete některé "perly" jakými argumentovali naši zákonodárci, nejspíš vám, stejně jako mě, bude z takové vychcanosti špatně. Při některých projevech jsem se doslova styděl za to že jsem Čech.

V současné době je rozhodnutí schválené senátory i poslanci, čeká se na podpis prezidenta. Můžeme jen doufat v jeho pud sebezáchovy a v alespoň zbytky zdravého rozumu. Jestli vám není lhostejné jak s námi mocní vymetají, kontaktujte své volené zástupce a dožadujte se vysvětlení proč hlasovali pro schválení takové šílenosti. Odkazy vám budiž nápovědou.


PS: Taky už vám nepřipadá divné, že v televizi ani novinách se takové věci nedozvíte?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama