Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

e-maily

31. ledna 2013 v 19:53 | Lafi |  Jedničky a nuly
Po dlouhé době, kdy jsem používal webových rozhraní takzvaných freemailů, doslovný pohár trpělivosti přetekl. Používám celkem tři e-mailové účty a už mě nebavilo stále mezi nimi přepínat. Taky ovládání například Gmailu je od Seznamu dost odlišné a po pravdě, na ovládání e-mailu od Google jsem si nezvykl. Další věcí, co mě míchala, byly zálohy. Ne, že bych ve zprávách měl extrémě důležité informace, ale nerad bych o ně přišel. Takže volba byla jasná, nainstalovat nějaký program na správu e-mailů. Jako důsledek nespokojenosti se mi na počítači objevila aplikace Thunderbird od Mozilly. Ale po pořádku. Nechtělo se mi celou věčnost tahat do PC mraky zpráv, většinou s veselými přílohami, co mi za ta léta poslali "hodní" kamarádi. Vyhlásil jsem tedy velkou inventuru. Zvlášť na jednom účtu od Seznamu dřímalo několik tisíc zpráv. Tady se teprve, jak by řekl klasik "v plné nahotě" ukázalo pitomé ovládání. Nešly označit všechny zprávy od jednoho odesílatele, podivně se chovalo stránkování a jiné nepříjemnosti. Včera mi nebylo zrovna do skoku, asi jsem něco špatného snědl a tohle mi náladu nezvedlo. Prokousával jsem se tím, odhadem něco přes hodinu, než mi povolily nervy. Nakonec jsem odmazal hlavně zprávy s největšíma přílohama a různé spamy. V Thunderbirdu jsem nastavil e-mailový účet, tedy vlastní spojení za mě udělal program, já jen zadal nick, adresu e-mailu a heslo. A začalo stahování pošty. I po odmazání balastu zbylo na účtu přes tisíc zpráv. Naštěstí už tam netrůnily několika MB velké přílohy a mám celkem rychlé připojení k internetu, tak synchronizace netrvala moc dlouho. Až tady jsem pohodlně vyčistil schránku od smetí, a to celkem rychle. Následovalo připojení zbylých účtů a nakonec zběžné nastavení celé aplikace, především hlavního hesla pro přístup. Teď už můžu pohodlně ovládat své e-maily bez nutnosti se přihlašovat k jednotlivým účtům přes webové rozhraní, prostě paráda. Kdo často využívá takový druh komunikace, opravdu doporučuji se zamyslet nad použitím nějakého programu na správu e-mailů. Přidaná hodnota je opravdu velká. Překvapilo mě, že Seznam používá na odchozí poštu nešifrovanou komunikaci. Alespoň mě to tak standardně nastavil Thunderbird. U Gmailu jsou zprávy šifrované v obou směrech. Kdo by věděl jestli a případně jak se to dá nastavit i u seznamáckých účtů, budu mu vděčný za radu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wu Wu | Web | 21. února 2013 v 21:28 | Reagovat

Seznam to umí (ale jen pár let, dlouho to nešlo nijak). Vyber si v nastavení SMTP serveru metodu SSL/TLS, "heslo, zabezpečený přenos", port 465. Používám, funguje.

2 JiHei - Fotografie JiHei - Fotografie | E-mail | Web | 31. března 2013 v 19:37 | Reagovat

Hezky si užij jarní svátky! ;)

3 Lafi Lafi | 1. května 2013 v 21:57 | Reagovat

[1]: Sice opožděně díky za tip

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama