Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Plánování výletů přes GPS

24. června 2014 v 8:25 | Lafi |  Toulky
Také jste se řešili situaci, kdy máte uloženou trasu v souborech s příponou gpx, kml nebo Magellan a rádi byste si ji pohodlně zobrazili na velkém monitoru počítače, ideálně v nějaké hotové aplikaci a třeba rovnou upravili?


S oblibou používám mapy.cz, hlavně kvůli zakresleným turistickým trasám a použitelným algoritmům pomáhajícím při plánování výletů. Takže co s tím? Tlačítko na nahrání souboru se souřadnicemi trasy nikde není, nezbývá než pohledat na webu. A skutečně, po nějaké době jsem skutečně nalezl. Stačí v téměř jakémkoliv souborovém manažerovi, klidně to může být obyčejný průzkumník z Windows, chytit soubor pomocí myšidla a přetáhnout ho do mapy. Trasa se vám automaticky objeví. Při použití kml souboru se vyznačí i lomové body. Takže hurá, průběh trasy je na mapě. Je to ale jen poloviční radost, trasa nejde editovat, i když je soubor se souřadnicemi exportovaný z té samé aplikace. Nelenil jsem a poslal dotaz na podporu. Po, na můj vkus, dlouhé době 10 dní mi přišla odpověď: "Je mi líto, ale prozatím funguje právě jen zobrazení trasy přetažením souboru do mapy. Na vylepšení funkcionalit pracujeme." Takže jsem nikde nic nepřehlédl, editaci už jednou stažené trasy mapy.cz nepodporují. Třeba se to v buboucnu zlepší a to bych už vážně vrněl blahem :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Libor Libor | Web | 26. června 2014 v 16:45 | Reagovat

To by bylo skvělé, také mám podobné problémy.

2 Lafi Lafi | 6. července 2014 v 10:01 | Reagovat

Blbé je, že u konkurence (Google) soubory ani nejdou načíst, nebo jsem takovou funkci nenašel :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama