Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

Volný pád - Falling down

19. října 2014 v 21:37 | Lafi
Na tento film jsem se díval bez velkého očekávání, prostě jsem byl jen zvědavý. Začátek, kdy chlápkovi v dopravní zácpě povolí nervy, se mi sice zdál málo propracovaný, ale uvěřitelný. Sympatie náš "hrdina" získává jak při setkání se sobeckým obchodníkem, tak při prvním kontaktu s dospívajícími uličníky. Jejich druhé setkání ale vypadalo jako z hodně levného akčního filmu: Záporáci vystřílí mraky nábojů, ale nedokážou se trefit do stojícího dospělého člověka. Místo něho vyvraždí půlku ulice. Kde ti adolescenti získali tolik zbraní, když s nima neumí ani pořádně zacházet? Proč střílí z jedoucího auta, když mohli v pohodě vystoupit a v klidu zamířit na toho správného? A proč hned za rohem bourali a jěště tak blbě? Asi jsem málo americký.


Dál už to jde s naším "hrdinou" z kopce. Drobný incident v jakési hamburgrárně, vniknutí na soukromý pozemek, atd. Ještě naposled se vytáhne na "nácka" v armyshopu, ale od té chvíle "hrdina" ztrácí zbytek sympatií hodně rychle. Následují umanuté rozhovory s jeho bývalou ženou a dcerkou a nakonec jejich pronásledování. To už se z něho stává úplný pošahanec.
Souběžně s jeho "jízdou" se k vyšetřování jeho skopičin dostává náhodou policista, ten den odcházivší do důchodu. Samozřejmě, ve finále budou stát proti sobě "tváří v tvář". Ukázkové klišé.

Nejspíš tušíte správně, film mě nezaujal. Je zde sice několik povedených nápadů a myslím si dobře zvládnutá hlavní role, ale to je tak všechno. S hlavní postavou se nedaří ztotožnit, ke konci to je už jen kdo z koho, policajt nebo rošťák.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | E-mail | Web | 1. listopadu 2014 v 21:39 | Reagovat

Tak tenhle film si asi nechám ujít, Lafi. ;-) Do kina stejně nechodím a na televizi se nedívám, jak jsem už psala. :-)

2 Lafi Lafi | 2. listopadu 2014 v 10:00 | Reagovat

[1]: Ono stejně není o co stát. Kouknul jsem na tenhle film v podstatě jen proto, že hlavního "hrdinu" mají na titulce jedny stránky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama