Ahoj, s blogem se stěhuji na své soukromé stránky, tudíž dále budu pro vás na blog.lafi.cz. Zachovejte mi přízeň, díky :)

IMAP

19. listopadu 2014 v 19:15 | Lafi |  Jedničky a nuly
Dnes budu psát o funkci IMAP protokolu na Seznam.cz. Určitě si říkáte, na co je to dobré? Na synchronizaci účtu. Pointa je v jednoduché správě: "Co je v lokálních adresářích, je i na serveru, v mém případě například na Seznam.cz. A to funguje na všech připojených počítačích. Něco jako Dropbox. Což je super. Nemusíte se bát, že se vám při stahování pošty z e-mailového účtu smažou zprávy.


Na elektronickou poštu používám k mé spokojenosti poštovního klienta Mozillu Thunderbird. Nainstaloval jsem ho i na svém novém počítači a v aplikaci založil účty. Co se ale nestalo, při stahování zpráv z e-mailů ze Seznam.cz se mi zároveň mazaly ze schránek na serveru. Tudíž jsem je měl jen na lokálním disku. To mě dost namíchlo. "Co s tím?", řekl jsem si. A začal pátrat na internetu.
Ale popořádku. Přes vyhledávač jsem našel stránky Petra Loukoty, vysvětlující funkci IMAP. Je to jednoduchý, byť trochu štiplavý výklad. Po pročtení co to vlastně umí jsem se dal do nastavování. Vytvořil jsem v Thunderbirdu nové účty stahující přes IMAP protokol a přetáhnul adresáře a zprávy sem. Při synchronizaci se mi každou chvíli objevilo hlášení ze serveru o nebezpečí útoku na mé poštovní schránky a cosi pozastavení služby. Asi se mu nelíbilo nahrávání stovek zpráv za tak krátkou chvíli. Hrál jsem si s tím celý večer, ale podařilo se. Teď mám jak na lokálním disku, tak na serveru zase všechny zprávy.
Co je zajímavé, při zakládání účtu v klientovi se G-mail standardně nastaví na IMAP, ale Seznam.cz jede přes starý POP3. Sice IMAP podporuje také, ale je nutné ho nastavit ručně. Naštěstí mají na svých stránkách i krátké video pro jednoduché nastavení v Mozille Thunderbird.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | E-mail | Web | 27. listopadu 2014 v 23:09 | Reagovat

Tomuhle by rozuměl můj syn, Lafi, pro mě je to "španělská vesnice". Znám jen Dropbox, přes něj si se synem posíláme soubory fotek. ;-)

2 Lafi Lafi | 29. listopadu 2014 v 16:01 | Reagovat

[1]: Jo, Dropbox je na sdílení souborů dobrá služba. Ahoj :)

3 Arlenenok Arlenenok | E-mail | Sobota v 1:21 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170721

4 Arlenenok Arlenenok | E-mail | Sobota v 10:45 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170721

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama